mac

Yeni 14 inç MacBook Pro Daha Fazla Maliyetli: Sızdıran

Bu sonbaharda Apple’dan yeni MacBook Pro modelleri bekliyoruz ve şimdi yeni modellerin benzer özellikler ve daha yüksek fiyat sunacağına dair daha fazla bilgi ortaya çıktı.

Apple’ın bu sonbaharda her ikisi de M1X çipli 14 inç ve 16 inç varyantlarda yeni MacBook Pro modellerini piyasaya süreceğine dair birçok gösterge var. Yeni MacBook’ların geleceği teorisi, Rusya ve Çin’deki veritabanlarındaki ürün kayıtları ile destekleniyor.

Şimdi Twitter teknolojisi sızıntısı Dylandkt, birçok Apple kullanıcısının cüzdanlarını açmaya istekli olduğu göz önüne alındığında, yeni modellerin öncekilerden daha yüksek bir fiyata sahip olacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte, 14 inç MacBook Pro’nun fiyatı 1.799 £ / 1.799 $’dan fazlaysa, çok az kişinin onu satın almak için acele edeceğini düşünmeden edemiyoruz.

Dylandkt ayrı bir tweet’te, kaynaklarının hem 14in hem de 16in modellerinin aynı M1X işlemciye sahip olacağını iddia ettiğini yazıyor. “Daha küçük boyutu tercih eden, ancak 14 inç için 13 inç’e kıyasla önemli ölçüde daha yüksek bir fiyat bekleyenler için açık bir kazanç” diye yazıyor.

Önceki söylentiler, M1X işlemcinin M1’den iki kat daha fazla grafik çekirdeğine ve yüzde 50 daha fazla işlemci çekirdeğine sahip olacağını öne sürmüştü. Bir kaynağa göre bellek yine 16GB ile sınırlı olacak, ancak başka bir söylentiye göre maksimum 36GB’a kadar çıkabileceği söyleniyor. BT ayrıca daha fazla Thunderbolt konektörü ve daha fazla harici ekran için destek sağlamak için ek PCI ekspres kanallarının ekleneceğini düşünüyor.

Yeni bir 14in ekran boyutu görmeliyiz. Bu, mevcut 13 inç modelden daha büyük olmayacak, bunun yerine ekranın neredeyse sonuna kadar uzanması gerekiyor.

14 inç MacBook Pro ve yeni 16 inç MacBook Pro hakkındaki tüm söylentileri okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-pro-price-increase-3807747/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...