Apple

İPhone’a geçmek için yarıdan fazla Samsung telefon değiştirici

Telefon markasını değiştirmeye hazır olan Samsung akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğunun bir sonraki cep telefonu olarak iPhone’u seçmesiyle aynı zamanda marka bağlılığını da kazandığından, akıllı telefon değiştiricileriyle yapılan bir anket Apple için iyi bir haber gibi görünüyor.

5.000’den fazla ABD’li akıllı telefon kullanıcısını araştıran 2021 Cep Telefonu Marka Bağlılığı Raporu, beş büyük akıllı telefon markasının marka sadakatine, anahtarlayıcılar için tercih edilen markaya, marka bağlılığını ve marka değiştirmeyi etkileyen faktörlere ve en popüler ve en az popüler olanlara baktı. amiral gemisi akıllı telefonlar.

2020’nin son üç ayında, Apple’ın rakibi Samsung’u dört yılda ilk kez satışlarda yenmesi ile yeni iPhone 12 için yoğun talep gördü. İPhone 12 incelememizi okuyun.

Samsung, en üst noktayı geri almak için amiral gemisi Galaxy S21 serisini normal zaman diliminden bir ay önce piyasaya sürerek yanıt verdi, ancak bu, Samsung telefon kullanıcılarının bir sonraki satın alımlarında iPhone’a bakmalarını engellemek için yeterli değil gibi görünüyor. Samsung Galaxy S21 incelememizi okuyun.

Anket, Apple, Samsung, Google, LG ve Motorola dahil olmak üzere beş büyük akıllı telefon markasından herhangi biriyle 18 yaş ve üzeri 5.000’den fazla ABD merkezli akıllı telefon kullanıcısını içeriyordu.

Apple için marka sadakati tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık% 92 iken, Samsung sadakati 2019’da% 86’dan 2021’de% 74’e düştü.

Apple kullanıcıları markalarına Samsung kullanıcılarına göre yaklaşık% 18 daha sadık – bunların dörtte birinden fazlası bir dahaki sefere başka bir markaya gönderilecek.

Bu Samsung kusurlularının çoğunluğu (% 53) bir sonraki yükseltmelerinde bir iPhone’a geçeceklerini söylüyor ve çoğu (% 32) bu geçişin ana nedeni olarak gizlilik endişelerini gösteriyor.

Belki de Apple için şaşırtıcı bir şekilde, sadakatsiz Samsung sahiplerinin% 25’inden fazlası, Samsung’dan uzaklaşmanın önemli gerekçesi olarak “paranın karşılığını” belirtiyor.

Ancak iPhone’a geçmenin temel nedeni daha iyi gizlilik korumasıdır (% 32).

% 14 az önce bir değişiklik hayal etti! Bir iPhone kullanıcısının şunu söylediğini hayal edin …

Google Pixel kullanıcıları arasında marka bağlılığı 2019’da% 84 iken 2021’de% 65’e düşmüştür. Google Pixel 4a 5G incelememizi okuyun.

Ancak Motorola ve LG kullanıcıları, yükselttiklerinde taşınmak isteyeceklerini belirten mevcut kullanıcıların sırasıyla yaklaşık% 71 ve% 63’ü ile en sadakatsiz olanlardır.

Katılımcıların% 47’si, Galaxy S21 serisinin favorileri olduğunu düşünenlerin% 30’una kıyasla, yeni iPhone 12 serisinin en iyisi olduğunu düşünüyor.

Peki ya Apple değiştiriciler?

Bununla birlikte, potansiyel iPhone kusurlularının% 46’sının bir Samsung telefonuna geçeceğini,% 35’inin bunun yerine bir Google Pixel cihazına sahip olacağını belirtmekte fayda var; LG (% 6), Motorola (% 4), Diğer (% 9). Moto G10 incelememizi okuyun.

% 38’i diğer markaların daha iyi teknolojiye sahip olduğunu düşünüyor (örneğin, gelişmiş ekran, kamera veya pil ve% 13 tercih edilen Android özellikleri.% 27’si iPhone olmayan tasarımı tercih ediyor.

İPhone kullanıcılarının% 10’u Apple’a bağlı kalıyor çünkü işletim sistemini iOS’tan Android’e geçirmenin çok zor olduğunu düşünüyorlar.

Android kullanıcılarının% 18’i, işletim sistemlerini Android’den iOS’a değiştirmek çok fazla sorun olmasaydı Apple’a geçecekti.

Samsung’dan ayrılanların çoğu (% 53) bir iPhone alırken,% 24’ü bunun yerine bir Google Pixel cihazı alacaktı; LG (% 8), Motorola (% 3), Diğer (% 12).

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...