Apple

En İyi Apple Leaker Kimdir?

Apple’dan gelecek Apple ürünleriyle ilgili resmi bilgiler nadirdir, ancak bu yeni ürünlere büyük ilgi vardır, bu nedenle Apple’ın planları hakkındaki söylentilerin yaygın olması şaşırtıcı değildir. Yeni iPhone hakkındaki ilk söylentilerin ve sızıntıların, ürünün fiilen piyasaya sürülmesinden iki yıl önce ortaya çıkması alışılmadık bir durum değil.

Jon Prosser ve Mark Gurman, yakında çıkacak olan iPhone’lar ve Mac’ler hakkında söylentilerle ilgili sık sık dikkat çekiyorlar, ancak Apple tahminleri işindeki tek falcılar değiller. Söylentilere olan talebin bu kadar yüksek olmasıyla, çoğunlukla Twitter ve Weibo’da, susamış bir kitleye iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler vb. üzerinde. Sızıntıların ve söylentilerin arkasındaki kişiler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Okuyun: Apple’ın arkasındaki insanlar sızdırıyor.

Ancak tahminleri her zaman doğru değildir. Sadece birkaç hafta önce Prosser, Apple etkinliğinin tarihini yanlış tahmin ettiği için kaşlarını kesti.

Apple sızıntılarının ne kadar güvenilir olduğunu ölçmek için, AppleTrack’e, tek tek kaynakları doğruluklarına göre derecelendiren bir web sitesine başvurduk. Sıralama düzenli olarak değişir. Kısaca, Siri’nin Apple’ın daveti yayınlamasından önce 20 Nisan’da bir etkinlik düzenleyeceğini açıklamasının ardından en güvenilir sızıntılar listesinde Siri vardı.

Siri’nin kediyi çantadan çıkarması ilk kez değil: 2016’da Siri gevezelik etti ve WWDC 2016’nın tarihi.

En güvenilir bilgi sızıntısı … Apple

Siri’nin doğru tahmin edilen yenilikler listesi kısa olsa da. Neyse ki, Siri’den daha güvenilir ve neredeyse yüzde 100 doğru olan bir kaynak var: İstemeden de olsa Apple’ın kendisi.

Son birkaç yılda becerikli geliştiriciler, iOS ve macOS beta sürümlerinde yeni ürünlere ve işlevlere her türlü referansı buldular:

  • 2019’da Apple AirTag’lere veya daha doğrusu Apple’ın Nisan 2021’de herkes için yayınladığı “Find My” ağına atıflar vardı.
  • Benzer şekilde, bir gece modunun varlığı, 2019 yılına kadar uygulanmamış olsa da, Mayıs 2019’dan itibaren kodla belirtildi.
  • Ayrıca, ana ekran düğmesi olmayan ilk iPad Pro, iOS 12 tarafından, piyasaya sürülme olayından birkaç gün önce, beşinci beta sürümünde yeni cihazın simgeleri göründüğünde ortaya çıktı.
  • AirPods Pro da keşfedilemezdi: iOS 13.2’nin beta sürümünde geliştiriciler, yeni ürünün o sırada mevcut olan AirPod’lardan daha kısa tutamaçlara ve takılabilir kapaklara sahip simgelerini buldular.
  • 16 inç MacBook Pro ayrıca, asıl açılış konuşmasından bir gün önce gelen macOS 10.15.1’deki yüksek çözünürlüklü görüntülerle kendisini önceden duyurdu.
  • İPhone X, Eylül 2017’de piyasaya sürülmeden önce bile, çentiğin varlığı iOS’un derinliklerinde ortaya çıktı.
  • MacOS 10.13, Apple’ın Mac’te iTunes’u bırakacağını ve müzik, podcast ve TV için bağımsız uygulamalar sunacağını ortaya çıkardı.
  • Ve iOS 12 beta, Apple Watch Series 4’ün dört yeni modelini ortaya çıkardı.

Kısacası, henüz piyasaya sürülmemiş özellikler veya cihazlar söz konusu olduğunda, Apple bu tür sızıntılar için en güvenilir kaynaktır, sadece yeterince dikkatli bakmanız gerekir.

Apple sızıntı sıralaması

En doğru Apple sızıntısının kim olduğunu bilmek ister misiniz? Şu anda Kang% 97 doğrulukla birinci sırada.

Kang,% 95,2 doğruluk oranına sahip CoinX’ten ilk pozisyonu kaydırdı.

Üçüncü sırada,% 90 doğrulukla Bilgi var.

Mark Gurman,% 89,1 doğrulukla dördüncü sırada yer alıyor – bu, Haziran 2020’de bulunduğu yere göre bir gelişme (o zamanlar yüzde 84,2 güvenilirlikle beşinci sıradaydı).

LOvetodream,% 90,5 doğrulukla ikinci sırada yer aldığı Haziran 2020’den bu yana sıralamada geriledi. Artık LOvetodream, birkaç kabustan sonra% 88.1 doğruluk oranına sahip.

OnLeaks% 78.6 isabet oranıyla onu% 77.5 isabet oranıyla yedinci sırada olan ünlü Jon Prosser’ın hemen üstüne yerleştiriyor. Bu, Prosser’ın% 86,7 doğrulukla üçüncü sırada yer aldığı geçen Haziran’dan büyük bir düşüş.

Ming-Chi Kuo’yu en doğru analistlerden biri olarak görüyorduk, ancak doğruluğu son zamanlarda düşüyor. 10. sırada% 75 doğru.

Bu makale, Macwelt’te yayınlanan iki makaleden uyarlanmıştır.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/reliable-leaker-3789705/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...