iPhone

iPhone 14: Tamamen Yeni Tasarım, Mini Öldürüldü

Bu yılki 13 serisi iPhone’lar için nispeten küçük bir dizi güncellemenin ardından Apple, gelecek yılki telefonlar için çok daha önemli değişiklikler üzerinde çalışıyor ve bu, popüler olarak (ve mantıksal olarak) iPhone 14 olarak markalanması bekleniyor. Bu, Bloomberg’in saygın Apple analisti Mark’a göre. Gurman, Power On bülteninin yeni sayısında.

En önemlisi Gurman, Apple’ın 2022 için telefonlarını tamamen yeniden tasarlayacağını öngörüyor; iPhone 13 ve 13 Pro cep telefonları, önceki modellerin tasarımından yalnızca birkaç küçük ve artımlı şekilde farklılık gösteriyor.

Ürün yelpazesinde de bir değişiklik göreceğimizi düşünüyor. 2020 ve 2021’de olduğu gibi hala dört yeni model olacak, ancak mini sürüm çıkarılacak (tam bir yıl gecikmeli de olsa tavsiye ettiğimiz gibi): bunun yerine, hem 14 hem de 14 Pro standart olarak gelecek ve daha büyük bir boyut. “Pro” işareti olmayan bir iPhone 14 Max, 2022 lansmanı için bir yenilik olacak.

Gurman, “Apple, özellikle rekabet arttıkça, gelecek yılki revizyonla daha dramatik hale gelmek zorunda kalacak” diye yazıyor.

“Bu yılki küçük değişiklikler aynı zamanda Apple mühendislerinin daha fazla zaman alacak daha büyük şeyler üzerinde perde arkasında çalıştıkları anlamına geliyor. iPhone 14 ile yeni giriş seviyesi ve Pro modelleri ve eksiksiz bir yeniden tasarım bekleyebilirsiniz. O zamana kadar keyfini çıkarın. iPhone 13 – ya da sadece iPhone 12’ye bağlı kalın.”

Gurman, 2022 iPhone hakkında daha önce duyduğumuz, yani çentiğin tamamen ortadan kalkabileceği ve ön kameranın ekrandaki bir deliğin arkasına saklanabileceği şeklindeki önceki bilgileri de tekrarlıyor. Bu arada, uzun vadede, Gurman’ın ısrar ettiği Apple’ın uzun süredir arzu edilen katlanabilir iPhone projesinin hayaleti yeniden gündeme geldi ve “birkaç yıl içinde” piyasaya sürülebilir.

Hype şimdiden gelecek yılın güncellemesi için hazırlanıyor, ancak Eylül 2022’nin hala çok uzakta olduğunu ve planların değişebileceğini gözlemlemek önemlidir. Gurman’ın doğruluk konusundaki kıskanılacak itibarına bakılmaksızın (AppleTrack’e göre yazı yazılırken %87,3) bu rapor, ortalama söylentiden bile daha fazla, sağlıklı bir tuz dozu ile alınmalıdır.

Önümüzdeki 12 ay boyunca düzenli olarak güncelleyeceğimiz iPhone 14 haber merkezimizde en son sızıntıları ve söylentileri takip edebilirsiniz. Bu arada, en iyi iPhone fırsatlarının bir araya getirilmesiyle Apple’ın akıllı telefon serisindeki en düşük fiyatı aldığınızdan emin olun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-new-design-mini-killed-off-3808846/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...