iPhone

Tüm iPhone 14 Modelleri İçin Hafıza Desteği

iPhone serisinin bellekte devamlı kısa dönem yapıldığını düşünüyorsanız, son olarak rapor sizi memnun etmelidir.

MacRumors tarafınca alıntılanan Cenup Kore’den gelen yeni söylentilere gore Apple, mevcut (13 serisi) modellerdeki 6GB’a kıyasla iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’teki RAM miktarını 8GB’a çıkaracak.

Ayrıca iPhone 14’ün Pro olmayan iki modeli 6GB RAM’e haiz olacak. Bu bununla birlikte mevcut modellere kıyasla bir artış: iPhone 13 ve 13 mini’de 4GB var.

Sıkıntılı uygulamalar ve oyunlar kullanılırken daha çok çalışan hafıza yararlı olacaktır, sadece Apple’ın Samsung benzer biçimde rakiplerinin aksine tarihsel olarak cep telefonlarında gerekenden daha çok hafıza sunmadığına dikkat edilmelidir. Şirket, pazar lideri özelliklerle değil, tamamen optimizasyonla ilgilidir.

Fakat söylenti doğru mu? MacRumors, iddiayı “Asya’dan gelen doğrulanmamış sadece makul bir rapor” olarak nitelendiriyor. Karışık bir rekora haiz olan yeux1122 adlı bir blog hesabından geliyor: MacRumors’un belirttiği benzer biçimde, yeux1122, 2021 sonbaharında piyasaya sürülmeden ilkin iPad mini’nin kasa tasarımındaki değişimleri doğru bir halde öngördü, sadece ekran boyutunu yanlış anlamış oldu.

Doğal ki, iPhone 14’ün 2022 sonbaharına kadar – büyük olasılıkla Eylül ayına kadar – piyasaya sürülmeyeceği düşünülürse, o zamana kadar fazlaca şey değişebilir, bu yüzden bu söylenti bir tutam tuzla alınmalı. Tertipli olarak güncellenen iPhone 14 haber merkezimizde son olarak detayları takip edebilirsiniz.

Eylül ayına kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarını içeren bir derleme ile Apple’ın mevcut telefonlarından birinde pazarlık yapın.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/memory-boost-iphone-14-3813558/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...