iPhone

Farklı Düşünün: Sağlığımla Karışmayı Bırakın Apple!

Apple, son birkaç yılını öncelikle Apple Watch sayesinde sağlık izleme pazarını bağlamakla geçirdi. Kapsamlı sensör yelpazesi ve etkileyici veri harmanlaması sayesinde diğer izleme cihazlarının çoğunu kambur bir şapkaya çevirir ve cihazın başka birçok şey yaptığı gerçeğinden bahsetmiyorum bile.

Bu kombinasyon, iPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasıyla eşleştirildiğinde, aktivitenizi izlemek ve kendinize nasıl baktığınıza dair genel bir resim elde etmek için harika bir yol sağlar. En azından, yalnızca Apple’ın sunduğu en küçük ekranlarda bulunarak engellenmeseydi olurdu.

iPad ve Mac Health uygulamaları nerede?

Bir süredir çeşitli düşük seviyeli rahatsızlıklar ve yaralanmalarla mücadele ediyorum. Çok ciddi bir şey değil, ama bu beni, hastalığın erken başlangıcını tespit edebilmek ve genel olarak sağlık ve sağlık standartlarını iyileştirmek için kendileriyle ilgili birçok davranışsal ve sağlık ayrıntısını izleyen bir hevesli hareketi olan Niceliklendirilmiş Benlik fikrine bakmamı sağladı. Fitness.

Bunların çoğu benim için biraz fazla bilgi olsa da, egzersiz, diyet ve uyku söz konusu olduğunda ilerlemeyi (veya eksikliğini) görmenin kendimi formda tutmak ve klasik ‘sessiz’ şeylerden kaçınmak için gerçekten faydalı olabileceğini gösterdi. BMI 20 olmadan orta yaşa gelmeye cesaret edenleri takip eden katiller.

Apple Health mükemmel bir çözüm gibi görünüyordu. Tüm gün saatimi takın, ayakta durmamı, oturmamı, yürümemi ve uyumamı analiz etmesini sağlayın ve tüm bunları göz benzeri bir sensörle kalp atışlarımın ve kan oksijen seviyelerimin düzenliliği konusunda takip edin. Ardından, tüm bu verilerle donanmış olarak, daha iyi sonuçlar doğuracak yaşam tarzımdaki ayarlamaları daha iyi anlayabilirdim.

Adil olmak gerekirse, tüm bunları yapıyor, ancak göze batan bir ihmalle. iPad ve Mac için Sağlık uygulamaları nerede?

Daha az turta, daha fazla çizelge

iPhone Apple evreninin merkeziyken neden bu cihazlar için uygulamalar isteyeyim? Eh, çünkü Sağlık uygulamasının topladığı veri türlerini incelemek için en az verimli ekran. Elbette, son birkaç gündür nasıl hareket ettiğinizi görmek sorun değil, ancak bu bilgiyi yıllardır topluyoruz ve genel davranışınızın gerçek bir yansımasını elde etmenin tek doğru yolu uzun vadeli trendlere bakmaktır. birkaç hafta yerine.

Apple’ın size bilgilerin nasıl sunulduğu konusunda ayrıntılı kontroller vermesinin ne kadar yararlı olacağını bir düşünün. Pasta çizelgeleri, grafikler, tablolar ve Apple HQ’daki akıllı adamların ve hanımların bulabileceği her türlü yaratıcı görsel temsil.

Örneğin, Sağlık uygulamasındaki Aktivite sekmesine baktığınızda, son 24 saat, hafta, ay veya yılın izlenen sonuçlarını görebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor, ancak Yıl sekmesini seçtiğinizde, gösterideki bilgiler o kadar yoğunlaşıyor ki Ay sekmesinden daha az görünüyor, ayrıca söz konusu ayı daha derine inmenin bir yolu yok gibi görünüyor.

Farklı Düşünün: Elma Sağlığı

Topladığınız tüm veriler artık hayatınızın ayrıntılı bir kaydından ziyade belirsiz bir fikir gibi geliyor. Bunun noktası nedir? Apple’dan inanılmaz derecede savurgan bir yaklaşım ve gerçekten kaçırılmış bir fırsat.

Ekranı ve biçimi, herhangi bir şeyi ayrıntılı olarak incelemek için çok zayıf olduğu için neden iPhone’u olduğu gibi tutmuyorsunuz ve Apple krallığındaki daha büyük cihazlar için ısmarlama Sağlık uygulamaları oluşturmuyorsunuz?

Referans verilerini çaprazlamanıza, yürüyüş ve egzersiz eğilimlerinizi ayrıntılı olarak analiz etmenize, yılları diğer yıllarla karşılaştırarak, hatta belki Takviminizi dahil etmenize olanak tanıyan bir Mac sürümü hayal edin. Haziran 2019’da neden bu kadar kilo verdiniz de Temmuz 2021’de verdiniz? Ah, çünkü Cornwall’da kaldım ve her gün yürüdüm, ancak sonraki tarihlerde Amerika’da bir yolculuğa çıktım.

Bu tür şeyler, konu hayatınızı anlamlandırmaya geldiğinde çok değerli olabilir. Ayrıca, verileri bir iPhone’un sıkışık sınırları yerine geniş bir yüzeyde gördüğünüzde, trendlerin iniş çıkışlarını anlamak çok daha kolay.

Evet, iPad’de çalışan yeni Apple Fitness+ uygulaması var, ancak aynı alanı kapsamıyor, ayrıca müşteri tarafından oluşturulan sağlık bilgilerini sunmanın yanlış olduğunu düşünen ücretli bir hizmet.

Apple uzun zamandır bilgilerinizin güvenliğini sağlamaktan bahsediyor, ki bu iyi bir şey, ancak artık biyometrik güvenlik özelliğine sahip Mac’ler ve iPad’ler ile Apple’ın Sağlık verilerini en yararlı olabileceği cihazlara açmasının zamanı geldi gibi geliyor. Oh, ve hazır başlamışken Apple, Tanrı aşkına MyFitnessPal’i satın al. Özellikle o eski Apple tasarımı peri tozunu eklerseniz, Sağlık paketine yapılan en iyi eklemelerden biri olacaktır.

Farklı Düşün, her Salı yayınlanan ve Macworld yazarlarının daha az ana akım görüşlerini kamuoyunun incelemesine maruz bıraktığı haftalık bir köşedir. Çentiği savunduk, Apple’a bu kadar başarılı olmayı bırakmasını söyledik ve kimsenin katlanabilir bir iPhone’a ihtiyacı olmadığını savunduk. Haftaya görüşürüz!

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/opinion/different-think-messing-with-health-3808163/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...