iPhone

iPhone 14: İğne Deliği Kamerası Çentiği Değiştirecek

Söylenti değirmeni, Apple’ın gelecek yılki iPhone modellerinde sensör paneli planlarıyla ilgili olarak bu yıl birçok kez ileri geri gitti. Çentik aynı kalacak mı? Üst üste ikinci yıl küçülecek mi? Yoksa Apple, selfie kamerasını ve öne bakan diğer önemli sensörleri dahil etmek için farklı bir yöntem mi bulacak?

Güney Kore haber sitesi The Elec’in anonim kaynaklara dayandırdığı yeni bir rapora göre, iPhone 14 serisinin yeniliklerinden biri, modellerden bir veya daha fazlasındaki çentiğin ortadan kalkması olacak: özellikle iPhone 14 Pro ve 14 Profesyonel Maks. Bu, bazı rakiplerin cep telefonlarında (Samsung Galaxy S21 gibi) zaten mevcut olan kamera için bir iğne deliği ile değiştirilecektir.

Benzer iddialar daha önce teknoloji sızdıran Jon Prosser tarafından (bu makalenin ana görseli olarak kullanılan konsept illüstrasyon için borçluyuz) tarafından yapılmıştı, ancak biraz daha küçük bir çentik olduğuna dair söylentiler de vardı.

Elbette Apple’ın hem çentiği hem de kamera deliğini ortadan kaldıran alternatif bir çözüm bulması söz konusu değil – rakiplerin peşinden koşan bazı seçenekler arasında hareketli bir kol veya ekranın altına gömülü sensörler yer alıyor. Ancak çentiğin savunmasında makalemizde tartıştığımız gibi, tüm alternatiflerin dezavantajları vardır.

iPhone 14’ün gelecek yıla kadar piyasaya sürülmeyeceği göz önüne alındığında, elbette o zamana kadar çok şey değişebilir, bu nedenle tüm bu bilgiler bir tuz tanesi ile alınmalıdır. Düzenli olarak güncellenen iPhone 14 haber merkezimizle en son söylentileri yakalayabilirsiniz.

Önümüzdeki sonbahara kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-pinhole-camera-3811641/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...