iPhone

iPhone 13’ü Atlayın, Batıl İnançlı Müşteriler Deyin


screenshot

Apple, bu yılki yeni iPhone lansmanı için markalama seçeneklerini değerlendirirken eski moda batıl inançları hesaba katmak ve şanssız 13 numaradan uzak durmak isteyebilir.

Takas sitesi SellCell tarafından yürütülen yeni bir anket, neredeyse beş katılımcıdan birinin (%18,3) Apple’dan yeni bir telefon almayı reddedeceğini, çünkü Apple’ın “iPhone 13” adını taşıdığını çünkü 13’ü şanssız bir sayı olarak gördüklerini ortaya koydu. . Kendileri triskaidekafobik olmasalar da, şaşırtıcı bir şekilde %74’ü Apple’ın farklı bir isim seçmesi gerektiğini düşünüyor.

Teknoloji satın alan kamuoyunun erkek kesimi, kadınlarınkinin iki katından fazla batıl inançlı görünüyor: Erkeklerin %24,9’u “13” adı yüzünden satın almayı reddederken, kadınların yalnızca %11.7’si aynı fikirde.

Apple gerçekten de iPhone 13 markasını kullanmamaya karar verirse, üç ana alternatif var.

Bu söylenti döngüsünde en çok dikkat çeken, bazı kaynakların zaten seçilen takma ad olacağını tahmin ettiği “iPhone 12’ler” oldu. Tam sürüm ve S markalı güncellemeler arasında geçiş yapmak, iPhone 3GS’ye kadar uzanan ve iPhone XS’e kadar uzanan köklü bir Apple geleneğidir, ancak potansiyel müşterilere yeni cihazın “olmadığını” ima etme riskini taşır. t Bir önceki yıla göre büyük bir gelişme. Ankete katılanların sadece %13’ü iPhone 12’lerin favori isimleri olduğunu söyledi.

Alternatif bir çözüm ve ankette %38 onay ile en popüler olduğu kanıtlanan çözüm, yeni modele “iPhone (2021)” adını vermek. Bu, hemen modası geçmiş gibi görüneceği yılın başlangıcından sonra satışların düşmesine neden olabilir; ancak Apple, markanın yıl kısmını basitçe küçümseyerek Mac’leri ve iPad’leri ile bu sorunu çözmüştür. Gerçekte, yeni cihaz “iPhone” olarak markalanabilir ve yıl farklılaştırma için yalnızca ara sıra kullanılır.

Son olarak, Apple katı matematik kurallarını görmezden gelebilir ve daha yüksek bir sayıya geçebilir. Katılımcıların %7’sinin desteklediği “iPhone 14”, “iPhone Ten” olarak telaffuz edilen ve iPhone 8’den bir yıl sonra gelen iPhone X tarafından belirlenen bir çift atlama örneği ile biraz gerçekçi bir seçenektir. Anket oylarının %16’sı ile açıklanamaz bir şekilde popüler olduğunu kanıtlayan ve “teknik olarak doğru” numaralandırma ekolüne çok fazla giren “, oldukça az.

Ancak son olarak, Apple’ın küresel bir pazara satış yaptığını ve 13 sayısının sadece belirli yerlerinde uğursuz (ve 7 rakamının uğurlu) kabul edildiğini hatırlayalım. Örneğin Japonya’da 9 sayısı uğursuz kabul edilir çünkü kulağa ıstırap kelimesi gibi gelebilir; Çin’de 4 rakamından kaçınılır çünkü kulağa ölüm kelimesi gibi gelir. Apple, bir sonraki telefonuna isim seçerken birçok faktörü göz önünde bulundurmak zorunda kalacak ve muhtemelen ne amaçla kullanılırsa kullanılsın eleştirilebilir.

iPhone 13 haber merkezimizde en son söylentileri yakalayın. Veya en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizle mevcut aralıktaki en düşük fiyatları kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/skip-iphone-13-3805976/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...