iPhone

İlk Iphone Ne Zaman Çıktı?

İlk iPhone modeli çıktığında dünya çapında akıllı telefon sektöründe değişimler yaşanmıştır. Zira İlk iPhone geçmişten günümüze kadar tercih edilen popüler bir akıllı telefondur. iPhone’un devrim yarattığı dönemler ise merak konusu olmuştur. Bu yazıda size iPhone’un ilk ne zaman çıktığı, hangi model olduğu ve fiyatı hakkında bilgiler vereceğiz.

iphone 12 pro max pre order black friday discountİlk iPhone piyasaya sürüldüğünde Steve Jobs tarafından tüm dünyaya tanıtıldı. O günden bugüne iPhone her sene performansını artırarak insanların ilk tercih ettiği markalardan biri oldu. Çıkış tarihi ise 29 Haziran 2007 olarak bilinmektedir. Hatta ilk çıktığı zaman tanıtımcısı Steve Jobs iPhone’un telefon sektöründe devrim yaşatacağını da iddia etmişti.

İlk iPhone Hangi Yılda Çıktı?

İlk iPhone 29 Haziran 2007 yılında çıkmıştır. 2007 yılından beri telefon sektöründe yaşamını devam ettiren iPhone devrim niteliğinde bir çıkış yapmıştır. Bu da günümüzde en çok tercih edilen telefon olarak karşımıza çıkıyor. Tüm özelliklerinin yenilenmesiyle iPhone en çok da kamera performansıyla ilgi görüyor.

İlk iPhone ne zaman çıktı sorusunun yanıtı 29 Haziran 2007 olarak açıklanabilir. Tasarımıyla ve teknik özellikleriyle 2007’ye damga vuran iPhone günümüzde de ilgi görmektedir. Zira 2007 döneminde tuşsuz bir telefona dokunmak ve güzel fotoğraflar çekmek mucizevi olarak algılanmıştı. Bu da iPhone’a olan ilgiyi artırıp her sene üst modelinin çıkmasına olanak sağladı.

İlk iPhone Telefon Modeli Hangisi?

İlk iPhone ne zaman çıktı sorusu merak edildiği kadar çıkan telefonun modeli de merak edilmektedir. Model olarak günümüze göre çok düşük özelliklere sahip olan iPhone o dönemler büyük ilgi görüyordu. 2007’de akıllı telefonlar henüz hayatımızda yer almadığından yeni çıkan iPhone en iyi performansa sahip bir telefondu. Peki ilk çıkan iPhone modeli neydi?

İlk iPhone modeli halk tarafından iPhone 1 olarak bilinmektedir. Çünkü her dönemde bir üst modeli çıktığı için 2007’deki iPhone’da günümüz teknolojisiyle düşünüldüğü zaman iPhone 1’dir. 2 MP kamera özelliği ve depolama alanıyla ilgi çeken iPhone 1 şu anda daha üstün özelliklere sahiptir. Ekran olarak da oldukça küçük olan iPhone 1’ler 2007 yılında bulunmaz bir nimet gibi algılanıyordu.

İlk iPhone Ne Kadardı?

2007 yılında Steve Jobs tarafından piyasaya sürülen ilk iPhone kısa süre sonra satışları yapılmaya başlandı. Akıllı telefon sektöründe yarattığı devrim de satışını destekledi. Büyük rağbet gören iPhone dünya çapında yüksek oranda satılmıştır. Dolayısıyla iPhone’un ilk satış fiyatı da merak edilenler arasındadır.

İlk iPhone fiyatı 499 dolar olarak bilinir ve bu 4GB özelliğine sahip olan iPhone fiyatıdır. iPhone günümüzde de depolama alanı arttıkça fiyatını artırmaktadır. Eski dönemlerde de bu özelliği olan iPhone’un ilk modelinden biri de 8 GB’ydi. 8 GB olan iPhone ise 599 dolardan satışa sunulmuştur.

Dolayısıyla ilk iPhone telefon fiyatları depolama alanlarına göre farklılık göstermektedir. Bu fiyatlar da 499 ve 599 dolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise en çok tercih edilen telefon olarak kalmıştır. Bu fiyatlar da doğal olarak günümüzde daha da yüksektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...