iPhone

iPhone 14 ‘Daha Uzun Pil Ömrü İçin’


screenshot

Apple’ın sonbaharda yaklaşan iPhone 14 lansmanı ile alakalı söylentiler, senenin bu zamanında geleneksel olduğu şeklinde artmaya başlıyor. Dün cihazın tecrübe etme üretimine girdiğine dair iddiaları ele aldık; bugün pil performansında bir artış olacağını duyuyoruz.

Bu, her halükarda, (Çince dilindeki) Economic Daily News sitesine nazaran. Site, yeni modellerde mevcut iPhone 13’e kıyasla daha uzun pil ömrü bekleyebileceğimizi iddia ediyor.

Bu öngörülen iyileştirme, 5G teknolojisindeki ilerlemelerle mümkün olacaktır: En yeni 5G bileşenleri, geçen yılki iPhone’larda kullanılanlardan hem daha ufak hem de daha çok enerji verimlidir; bu, yer açar ve Apple’ın birazcık daha büyük bir pile sığmasını sağlar.

“TSMC’nin 6nm RF süreci ilk olarak 2021’de TSMC’nin Teknoloji Forumu’nda duyuruldu ve burada 5G akıllı telefonların gereksinimlerini desteklemek, 5G çağlarında gelişmiş RF teknolojileri için destek sağlamak ve artan çip boyutu ve türetilen güç tüketiminin zorluklarını iyileştirmek vurgulandı. 5G akıllı telefonlardan,” diye açıklıyor Economic Daily News (DeepL kullanılarak çevrilmiştir).

Bununla beraber, muhtemelen yeni iPhone modellerinin piyasaya sürülmesinden ilkin pil performansının arttığına dair söylentiler bulunduğunu belirtmekte yarar var. Bir çok süre temelde eskisi şeklinde oluyor.

Kaynak açısından, Economic Daily News şu anda AppleTrack tarafınca %83,3 doğrulukla derecelendiriliyor ve bu da genel olarak sağlam fakat kesinlikle yanılmaz olmayan bir tahmin düzeyine işaret ediyor. Bu yüzden bunu bir tutam tuzla alırdık.

Eylül ayında gerçeği öğrenebileceksiniz. O zamana kadar, tertipli olarak güncellenen iPhone 14 haber merkezimizle son olarak söylentileri takip edin. Ve o denli uzun süre bekleyemezseniz, en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizle mevcut modellerde pazarlık yapın.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-battery-life-3813692/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...