mac

macOS Monterey 12.2’de Neler Var: Mac’e Gelen Özellikler


screenshot

Apple, Ekim 2021’de macOS Monterey’i tanıttı, ancak her zamanki gibi şirket, Mac işletim sistemini geliştirmeye ve eklemeye devam ediyor. Şu anda Apple, 20 Aralık 2021’de beta olarak yayınlanan macOS 12.2 güncellemesi üzerinde çalışıyor.

13 Aralık 2021’de macOS Monterey 12.1’in piyasaya sürülmesinin ardından. 12.1 güncellemesi SharePlay, Apple Music Voice Planı, Digital Legacy, Fotoğraflarda Anılar’da yapılan değişiklikler ve bazı hata düzeltmeleri gibi yeni özellikler getirdi. Daha fazlasını buradan okuyun: macOS 12.1’de neler var?

macOS 12.2 çıkış tarihi

Apple, macOS için bir güncelleme yayınlamadan önce genellikle beta geliştirmeye birkaç ay harcar. Örneğin, macOS Monterey 12.1, 25 Ekim’de piyasaya sürülmesinden yedi hafta sonra 13 Aralık Pazartesi günü geldi. Bu temelde, macOS 12.2’nin Ocak ayının sonunda geleceğini tahmin edebiliriz. Ancak yıl sonuna verilen uzun ara ile güncellemenin Şubat ayında gelmesi daha muhtemel görünüyor.

macOS Monterey, en son sürüm, özellikler ve sorunlar hakkında bilgi edinin.

macOS 12.2 nasıl edinilir?

Teste katılmak istiyorsanız, Apple beta programına nasıl katılacağınızı gösteren kılavuzumuzu okuyun. Ancak her zamanki gibi, yeni beta sürümlerini yüklemeden önce cihazlarınızı yedeklediğinizden emin olun; bu şekilde dosyalarınızı kaybetme riskiyle karşılaşmazsınız.

macOS beta sürümünün nasıl alınacağını ve macOS Monterey’in nasıl kurulacağını ve sonraki güncellemeleri ayrı bir makalede açıklıyoruz.

macOS 12.2’de neler var?

Apple, macOS 12 Monterey için planlarını duyurduğunda, henüz nihai sürüme geçmemiş çeşitli özellikler içeriyordu. macOS 12.1 güncellemesi, daha önce duyurulan ve başlangıçta Monterey’de bulunmayan bazı özellikleri SharePlay dahil olmak üzere Mac kullanıcılarına getirdi.

Bu eksik özelliklerden bazıları, Monterey’in bir sonraki sürümüne dahil olabilir…

Evrensel Kontrol – umarım!

En merakla beklenen ve henüz kullanılamayan özelliklerden biri, Mac ekranınızı seçmek için aynı fareyi veya izleme dörtgenini kullanmanızı, klavyeyle Mac’inizi yazmanızı ve ardından iPad ekranınızı aynı şekilde seçmenizi mümkün kılacak Evrensel Kontrol’dür. fare ve oraya yazın. Apple, özelliğin “bu sonbahar/sonbahar” geleceğini söylemişti, ancak Universal Control’ü resmi olarak 2022 baharına kadar erteledi. Universal Control’ün ikinci sürümde görüneceğini umuyoruz.

Geldiğinde tüm Mac’ler bu yeni özellikten yararlanamayacak. Okuyun: Bazı Monterey özellikleri Intel Mac’lerde çalışmıyor.

Apple Music uygulama güncellemeleri

Yerel olan ve daha hızlı arama ve kaydırma sunan yeni bir Apple Music uygulaması bekleyebilirsiniz.

Hata düzeltmeleri

Apple’ın bir sonraki Monterey güncellemesinde bazı hataları düzeltmesi muhtemeldir.

Örneğin, macOS 12.2’nin yeni ilk beta sürümü, yeni MacBook Pro’yu kullanırken ProMotion’da Safari’de kaydırma ile ilgili bir sorunu giderir.

Monterey hakkında daha fazla bilgi için okuyun: Monterey vs Big Sur – güncelleme yapmalı mısınız?

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whats-in-macos-monterey-v2-3812031/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...