iPhone

Hollandalı Yetkililer App Store Değişikliklerinden Memnun Değil

Apple’ın App Store’a yönelik eleştirileri etkisiz hale getirme girişimi başarısız oldu.

Noel’den hemen önce, Hollanda rekabet kurumu ACM, Apple’a “mantıksız koşulları ayarlamasını” ve App Store’u flört kategorisinde alternatif ödeme sistemlerine açmasını emreden bir karar yayınladı. Apple karara itiraz etti, ancak yine de bu ayın başlarında, kural değişikliklerinin devam ettiğini ve flört uygulaması geliştiricilerinin, kullanıcıları diğer kullanıcılara yönlendirmek için StoreKit Harici Bağlantı Yetkisi ve StoreKit Harici Satın Alma Yetkisi olarak kodlanan yeni haklar için başvurabileceklerini duyurdu. ödeme seçenekleri.

ACM, birkaç gün sonra Apple’ın planlarını gözden geçireceğini ve kararının gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edeceğini duyurdu. Bu şimdi yapıldı – ve yetkili makam Apple’ın değişikliklerine onay vermeyi reddetti.

ACM, “Apple, gereksinimleri birkaç noktada karşılayamadı” diye açıklıyor. “En önemlisi, Apple’ın şartlarını ayarlayamamış olması, bunun sonucunda flört uygulaması sağlayıcıları hala diğer ödeme sistemlerini kullanamıyor. Şu anda, flört uygulaması sağlayıcıları sadece ‘ilgilerini’ ifade edebiliyorlar.

“Ayrıca Apple, flört uygulaması sağlayıcılarının üçüncü taraf ödeme sistemlerinin kullanımına karşı çeşitli engeller çıkardı. Bu da ACM’nin gereksinimleriyle çelişiyor. Örneğin, Apple görünüşte uygulama sağlayıcılarını bir seçim yapmaya zorluyor: uygulama dışındaki ödeme sistemlerine veya alternatif bir ödeme sistemine. Buna izin verilmez. Sağlayıcılar her iki seçeneği de seçebilmelidir.”

Apple şimdi 5 milyon € (kabaca 4,2 milyon £) tutarında bir başlangıç ​​cezası ödemek zorunda ve siparişe uymadığı sürece her hafta aynı, maksimum 50 milyon €’ya kadar. Firmanın cevabını bekliyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/dutch-authorities-unhappy-app-rule-changes-3812783/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...