iPhone

Şaşırtıcı Yükseltmede iPhone 14 Pro ’48MP Kamera Almak İçin’


screenshot

MacRumors tarafından görülen en son analist raporuna göre, iPhone 14’ün en pahalı iki versiyonu büyük bir kamera yükseltmesi alacak.

2015’ten iPhone 6s’e kadar uzanan, yalnızca 12 MP arkaya bakan kameraların yıllarca ardından, Apple nihayet 2022’de bu belirli özelliği yükseltecek. Ve şirket, kaybedilen zamanı şu şekilde telafi edecek: dörde katlama geniş açılı lenste megapiksel derecesi 48MP’ye.

Bu yükseltme yalnızca iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max için geçerli olacaktır; Jeff Pu’ya göre, beklenen iPhone 14 ve 14 Max (mini hattın kesilmesinin ardından) 12MP’de kalacak. Pro modellerindeki diğer arkaya bakan lenslerin de – ultra geniş ve telefoto – 12MP’ye yapışacağını da unutmayın.

Söylenti inandırıcı mı? Normalde hayır derdik. Apple’ın tarihsel olarak çok az ilgi gösterdiği bir özelliğe şaşırtıcı derecede sert bir yükseltme: Rakipler üç basamaklı megapiksel derecelendirmeli akıllı telefonlar çıkarırken, şirket, harika fotoğraflar çekmek istiyorsanız sensör boyutunun ve kalitesinin daha kritik olduğu gerçeğinin altını çiziyor. En iyi kameralı cep telefonu nasıl seçilir bölümünde açıkladığımız gibi.

Analist de güvenilirliği ile tanınan biri değil: AppleTrack şu anda Pu’ya, nispeten küçük bir örneklem boyutundan, kuşkusuz yalnızca %53.3’lük bir doğruluk derecesi veriyor.

Ama bekleyin, çünkü doğrulayıcı kanıtlar var – ya da belki de Pu’nun kendisinin daha önceki bir iddiayı doğruladığını söylemek daha doğru olur. Daha güvenilir, ancak yine de yanılabilir olan Ming-Chi Kuo, bu yılın Nisan ayı başlarında 48MP (ve 8K video kaydı) öngörüyordu.

Pu, Pro modellerinin mevcut nesildeki 6 GB RAM’den gelecek yıl 8 GB’a çıkacağını ekliyor.

Düzenli olarak güncellenen iPhone 14 haber merkezimizi kontrol ederek en son söylentileri takip edebilirsiniz. Ancak 2022 sonbaharına kadar beklemek istemiyorsanız, bunun yerine en iyi iPhone fırsatlarından oluşan topluluğumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapabilirsiniz.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-pro-48mp-camera-3811745/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...