iPad

iPad mini 6 ‘8,3 inç Ekranı Büyütmek İçin’

Apple’ın iPad serisi 11 yıllık geçmişi boyunca birçok değişikliğe uğradı, ancak iki şey sabit kaldı: en küçük iPad 7,9 inç ekrana sahip ve en büyüğü 12,9 inç ekrana sahip. Yine de bu sonsuz gerçeklerden en az biri değişmek üzere olabilir.

Görüntü analisti ross genç (MacRumors aracılığıyla), iPad mini’nin bir sonraki sürümünün mevcut (ve tarihi) 7,9 inçten 8,3 inç’e yükselen daha büyük bir ekrana sahip olacağını tahmin etti. Bu, görüntüleme deneyiminde büyük bir fark yaratmayacaktır, ancak her inç kare daha küçük cihazlarda önemlidir.

Bonus olarak, ekranın etrafındaki çerçeveler daha ince olacağından ve Ana Sayfa düğmesi tamamen kaldırılacağından, iPad’in boyutu etkilenmeyecek ve cihazın ön yüzeyinin alt kısmında yer açacaktır. Son derece taşınabilir ve cepte taşınabilen bir tablet olarak kalacaktır.

Young, alanında saygın bir otoritedir ve son yıllarda bir miktar başarı ile ayak parmağını Apple tahmin oyununa sokmuştur. Aslında, yazarken AppleTrack’teki doğruluk derecesi olağanüstü bir %100’dür – ancak bunun çok küçük bir örnek boyutuna dayandığını unutmayın. Tahminlerinin çoğu şu anda ‘beklemede’ olarak sınıflandırılıyor ve şu ana kadar başarı veya başarısızlık bilinmiyor.

Bu söylentinin Ana Sayfa düğmesi kısmı belki de en ilgi çekici olanıdır. Yaklaşan iPad mini’nin eski Ana Sayfa düğmesi tasarımına sadık kalacağına dair söylentiler vardı, ancak şimdi çoğu kaynak iPad Air (2020) ile benzer (neredeyse tüm ekran) bir tasarıma sahip olacağı konusunda hemfikir. Bu, iPad 10.2in’i Ana Sayfa düğmesi olan tek iPad olarak bırakacaktır.

Takip eden soru, elbette, Ana Sayfa düğmesi denklemden çıkarıldığında Touch ID’ye ne olduğudur. Apple’ın yeni iPad mini’yi bir Face ID yüz tarayıcısıyla donatması mümkündür, ancak pek olası değildir; En yeni iPad Air gibi, güç düğmesine bir parmak izi tarayıcı almanın daha olası olduğunu düşünüyoruz.

Kaynaklar, yeni mini’nin bir A14 veya A15 işlemci yongası alıp almayacağına göre farklılık gösteriyor. Ancak Lightning portunun USB-C lehine rafa kaldırılacağı konusunda bir fikir birliği var.

Apple’ın en küçük tableti hakkındaki en son söylentileri düzenli olarak güncellenen iPad mini 6 haber merkezimizde takip edebilirsiniz. Yeni modelin gelmesini beklemek istemiyorsanız, en iyi iPad fırsatlarını içeren mevcut ürün yelpazesindeki en düşük fiyatları ve en çekici indirimleri kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-mini-6-larger-screen-3806992/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...