iPad

Mark Gurman, iOS 15’te Büyük Değişiklikler Beklediğini Söyledi

7 Haziran’da WWDC 2021’in açılış sunumunda Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 dahil olmak üzere beş amiral gemisi işletim sisteminin yeni sürümlerini açıklayacak.

Bloomberg’in Apple uzmanı Mark Gurman’ın yeni bir raporuna göre, bugünün versiyonlarına göre büyük değişiklikler olacak.

Örneğin, bildirim sistemi temelde yeniden tasarlanıyor. İş yerinde, direksiyon başında, uykuda veya diğer özel bağlamlarda olmanıza bağlı olarak farklı bildirim ayarları (sesli veya sessiz uyarılar gibi) arasında geçiş yapmak mümkün olacaktır. İOS 11’de geri eklenen Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin modunu kullanırken daha önce sunulan özelliğin bir genişlemesinde de bu durumlarda özel otomatik yanıtlar ayarlayabilirsiniz.

İPad’in ana ekranı, diğer şeylerin yanı sıra, widget’ları herhangi bir konuma yerleştirmeyi mümkün kılan ve potansiyel olarak tamamen geleneksel uygulama simgeleri ızgarasının yerini alan bir revizyondan geçiyor.

Gurman ayrıca, Apple iMessage hizmetini tam kapsamlı bir sosyal ağ yönünde ilerletmeye devam ederken, güncellenmiş bir kilit ekranı ve Mesajlar’ın yeni bir sürümü olacağını söylüyor. Mesajlarda yapılan değişiklikler, iOS 15’in ilk lansmanı bitene kadar ertelenebilir, potansiyel olarak daha sonraki bir beta sürümüne veya sonbahardan sonraki bir nokta güncellemesine ulaşabilir.

Ayrıca Apple, güvenlik ve gizlilik çabalarını artırıyor.

Gürman, vahiylerinin kaynağı olarak “konuyu bilen insanları” gösteriyor ve isimsiz kalmak istediklerini de sözlerine ekliyor. Apple’ın resmi iletişim ekibi iddialar hakkında yorum yapmayı reddetti.

İOS 15 haber merkezimiz ile Apple’ın yaz fantezisine yaklaşırken en son sızıntıları ve söylentileri takip edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/big-changes-ios-15-3803989/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...