iPad

Apple, Uygulama İçi Satın Alma İşlemlerinde Geri Ödemeyi Basitleştiriyor

Yıllar boyunca, hepimiz çocuklar (ve bazen yetişkinler) hakkındaki korku hikayelerini, oyunlarda ve uygulamalarda yanlışlıkla bir serveti sanal paralara harcamaya dair duyduk.

Bu nedenle, tüm ebeveynlere uygulama içi satın alımları nasıl devre dışı bırakacaklarını bildiklerinden emin olmalarını tavsiye ediyoruz, ancak bu, para harcandıktan sonra pek yardımcı olmuyor. Bazen insanlar geri ödeme almayı başarır, ancak bu her zaman kolay değildir.

Ama bu değişmek üzere olmalı. Apple, bu sonbahardaki iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemi güncellemelerinden itibaren bu tür bir satın alma işlemi için paranızı geri almanın daha kolay olacağını vaat ediyor. Şikayetinizi iletmek için özel bir siteye gitmek (ve Apple Kimliğinizle giriş yapmak) yerine, doğrudan söz konusu uygulamadan para iadesi talep etmek mümkün olacaktır.

Tek yapmanız gereken, geri ödemenin nedenini belirtmektir – örneğin, satın alma işleminin bir çocuk tarafından yapılmış olması veya vaat edilen içeriğin vaadini karşılamaması.

MacRumors’a göre, kullanıcılar 48 saat içinde paralarını geri alabilecekler ve bu da umarım uzun vadede daha az memnuniyetsiz müşteriye yol açacaktır.

Değişiklik gerçekleşene kadar eski yöntemlerle para iadesi talep edebilirsiniz. Ayrıntılı tavsiye için App Store geri ödemesi alma kılavuzumuzu okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/in-app-purchase-refund-3805583/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...