iPad

Apple Ürünlerinde Rastgele Seri Numaralarına Geçiyor


screenshot

Yıllardır Apple ürünlerindeki seri numaraları öngörülebilir bir model izledi, yani bunları kesin modeli (renk ve depolama kapasitesi dahil) ve nerede ve ne zaman üretildiğini belirlemek için kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak MacRumors raporlarına göre şirket şimdi rastgele oluşturulmuş sayılara geçiyor.

Yeni sistem, rastgele seçilen 8 ila 14 alfasayısal karakter kullanır. İlk ürünlerin 10 karakterlik seri numaralarına sahip olduğuna inanılıyor, ancak gelecekteki ürünler farklı bir uzunluk alabilir.

MacRumors’ın okuduğu dahili bir AppleCare e-postasına dayanarak, yeni sistem “2021’in başlarında” yakında uygulamaya konulacak. Yalnızca yeni ürünler için geçerlidir; Halihazırda piyasaya sürülmüş olanlar, üretildikleri sürece eski sistemi kullanmaya devam edecekler.

Rastgele seri numaralarına geçiş başlangıçta 2020’nin sonunda, belki de ilk M1 Mac’lerin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde planlanmıştı, ancak ertelendi.

Apple’ın neden rastgele seri numaralarına geçmeye karar verdiği bilinmiyor. Bir olasılık, Apple’ın, nerede veya ne zaman üretildiğinden dolayı müşterilerin bir ürünün belirli bir kopyasını bulmasını istememesidir.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...