iPad

Kullanıcılar iOS 15 ve iPadOS 15’teki Can Sıkıcı Hatalardan Şikayetçi

Pazartesi günü Apple, iOS 15 ve iPadOS 15’in son sürümlerini halka gönderdi ve birçok iPhone ve iPad sahibi hemen yükseltme yaptı. Ancak çok sayıda beta sürümüyle aylarca süren bir test süresine rağmen, ilk sürüm yükselticiler yeni işletim sistemlerinde çeşitli can sıkıcı hatalardan şikayet ediyorlar.

Burada iOS 15’i yükledikten sonra bildirilen tüm hataların tamamını gözden geçirdik. Bakınız: iOS 15 – en son sürüm, sorunlar ve düzeltmeler.

Örneğin, MacRumors, pek çok kullanıcının, çok fazla boş alan kalsa bile, depolama alanlarının neredeyse dolu olduğuna dair bir mesaj aldığını – ki bu kolayca reddedilemez – not alıyor. Sorun, Twitter’da geniş çapta vurgulandı; işte MacRumors’un alıntıladığı beş örnekten biri:

Apple Destek, yukarıdaki gibi tweet’lere yardım teklifleriyle yanıt veriyor. Ancak hesap DM (özel mesaj) yoluyla daha fazla ayrıntı istiyor, bu nedenle üçüncü bir tarafın şirketin hangi düzeltmeleri sunduğunu bilmesi zor. Bir yanıtta şunu soruyor: “Bunu ilk fark ettiğinizden beri iPhone’unuzu yeniden başlattınız mı?”, bu da bunun olası bir çözüm olabileceğini gösteriyor – her ne kadar ilk piyasaya sürüldüklerinden beri iPhone ve iPad sorunları için ilk çağrı noktası olarak teklif edilmiş olsa da .

Diğer bazı iOS 15/ıpados 15 kullanıcıları ise tam tersi bir sorun yaşıyorlar: sistem, sahip olduğundan daha fazla boş alana sahip olduğunu iddia ediyor, aslında cihazın toplamından daha fazla boş alana sahip. Örneğin, toplam kapasitesi 256 GB olan bir iPhone, 317,46 GB boş alana sahip olarak listelenebilir.

Belki de en zayıflatıcı sorun – her ne kadar Apple mobil işletim sistemlerine tam sürüm güncellemesi yayınladığında en az birkaç kullanıcı tarafından neredeyse her zaman fark edilse de – ZDNet tarafından belirtildiği gibi pil ömründe ani ve fark edilir bir bozulma olmuştur. Bununla birlikte, bu tür bir sorun genellikle birkaç günlük kullanımdan sonra azalır.

Duyduğumuz bir başka hata da Safari’de eski web sitesi verilerini temizlemenin zorluğudur, ancak bunun nedeni, yazı yazılırken net değildir.

Büyük bir işletim sistemi güncellemesi geldiğinde Macworld’ün tavsiyesi, tam da bu nedenle güncellemeyi her zaman birkaç gün geciktirmektir: Beta testi ne kadar kapsamlı olursa olsun, X.0 yazılım güncellemeleri her zaman teşhis edilmemiş hatalara eğilimlidir, çünkü genel kullanıcının basit bir nedeni vardır. tabanlar, beta programlarından çok daha büyüktür.

Apple, iOS 15.1 ve iPadOS 15.1’in beta testlerine başladı, ancak 15.0 sürümlerindeki en akut sorunları çözen küçük bir güncellemenin nispeten yakında halka gönderileceğini umuyoruz. Bu durumda, sürüm numarasının 15.0.1 olmasını bekleyin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/annoying-bugs-ios-ipados-15-3808676/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...