Yazılım

iOS 14.7 Hata Sonu Apple Watch Kilit Açma Özelliği

Apple Watch kullanıcıları, yazılım güncellemesinin akıllı saatlerinin kilidini açmada bir soruna neden olduğundan şikayet etmeye başlamadan önce, Apple iOS 14.7’yi piyasaya sürmek için zar zor zaman buldu. iOS 14.7’yi yükledikten sonra, eski iPhone’ların sahipleri, saatin kilidini açmak için artık telefondaki Touch ID parmak izi tarayıcısını kullanamayacaklarını keşfettiler.

Hata, Face ID’yi etkilemiyor gibi görünüyor; bu, daha yeni iPhone’ların sahiplerinin saatlerinin kilidini açmak için telefonlarında biyometri kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Apple, hatanın var olduğunu kabul etti ve yaklaşan bir güncellemede düzeltme sözü verdi. O zamana kadar, etkilenenlerin bunun yerine şifrelerini kullanmaları tavsiye edilir. Bu, Apple Watch sahipleri için büyük bir güçlük değil, çünkü parolayı günde yalnızca bir kez girmeniz gerekir – kilidi açıldıktan sonra, hala bir kişinin bileğinde olduğunu algıladığı sürece kilidi açık kalır.

Ancak kodunuzu unuttuysanız Apple Watch’u sıfırlamanız gerekir.

Hata hakkında daha fazla bilgi, iş kullanıcıları için ayrıntılı talimatların da bulunduğu Apple’ın destek sayfalarında bulunabilir.

iOS 14.7.1, muhtemelen birkaç hafta içinde halka gönderilecek. Bu güncellemede bir düzeltme için parmaklarımızı çaprazlayalım. (Geldiğinde nasıl güncelleneceği aşağıda açıklanmıştır.)

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-147-bug-apple-watch-unlock-3806812/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...