mac

Yeni iMac (Pro) Geliştirme Kapsamında İddiaları Sızdıran

Bu bahar Apple, profesyonel reklam öğelerini hedefleyen iMac sürümü olan iMac Pro’nun üretimini durdurdu, ancak şimdi iMac Pro geri dönebilir gibi görünüyor. Ancak, daha büyük iMac modeli için yeni bir isim olarak yeniden canlandırılan isim olabilir.

Teknoloji sızdıran Dylandkt’a inanacak olursak, 2022’nin ilk yarısında yeni bir iMac Pro piyasaya sürülecek.

Yeni iMac’in (Pro), bahsettiği şekliyle tasarımının, renk yelpazesiyle Pro Display XDR ve 24 inç iMac’in tasarımına benzediği söyleniyor. Özellikle Dylan, 24 inçlik modelin beyaz çerçeveleriyle kontrast oluşturacak olan Dark çerçevelere atıfta bulunuyor.

Buna ek olarak, iMac (Pro) adı verilen arkadan aydınlatmalı mini ledli 27 inçlik bir ekran ve 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’da (ve iPhone 13 Pro ve Max ve iPad Pro’da) bulunan ProMotion özelliği sunacak. Bu söylentilerin ekranın şu anda olduğundan daha büyük olacağını göstermediği için hayal kırıklığına uğradık.

Standart ‘iMac Pro’ modelinin, 2021 MacBook Pro modelleriyle aynı M1 Pro veya M1 Max seçeneklerinin yanı sıra standart olarak 16GB RAM ve 512GB depolama sunacağı bildiriliyor. M1 Pro ve M1 Max’in dahil edilmesi, yeni iMac’in şu anda desteklenen 128 GB RAM’den daha az olan 64 GB RAM’i destekleyebileceğini gösteriyor.

Dylan, iMac’in 2021 MacBook Pro ile aynı bağlantı noktalarını sunacağını ve bu da birçok kişiyi memnun edeceğini öne sürüyor (27 inç iMac şu anda bir HDMI ve SDXD kartı sunuyor, bu nedenle bu bağlantı noktalarını kaybetmek büyük bir dezavantaj olacaktır). USB-A’nın kalıp kalmayacağı bilinmiyor.

Tweet ayrıca Apple’ın en azından Face ID’yi yeni iMac için bir seçenek olarak denediğini gösteriyor.

Görünüşe göre bu yeni iMac Pro modeli, Apple’ın üretimini durdurduğu iMac Pro’nun yeni bir yerine geçmek yerine mevcut 27 inç iMac’in yerini alacak.

iMac Pro ve yeni 2022 30in iMac hakkındaki en son bilgileri okuyun.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-imac-pro-claims-dylan-3810063/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...