Yazılım

WhatsApp Planları Seçici Gizlilik Özelliği

Facebook’a ait sohbet uygulaması WhatsApp, birinin en son ne zaman çevrimiçi görüldüğünü gösteren bir özellik içerir. Örneğin, kişilerinize bir yanıt için ne kadar bekleyecekleri konusunda bir fikir vermek için kullanışlıdır, ancak herkes hayran değildir: bazıları belirli bir zaman diliminde yanıt vermeleri için onlara baskı yaptığını düşünüyor – “çevrimiçiydiniz dün, neden bana geri dönmedin?” – veya ifşa etmekten mutlu olduklarından daha fazla kişisel bilgi verir.

Şu anda, bu Son Görülme durumunu tüm kullanıcılara mı, yalnızca kişilerinize mi yoksa hiç kimseye mi göstermeyi seçebilirsiniz. Ama bunu sadece belirli kişilere göstermenin bir yolu yok… şimdiye kadar. Ya da yakında, WhatsApp’ın geliştirme etkinliği hakkında bildiklerimize dayanarak.

WABetaInfo, iOS için WhatsApp’ın en son beta sürümünün artık Son Görülme durumunuzun yanı sıra profil resminizi ve Hakkında bilginizi kimlerin görebileceği konusunda yeni bir seçeneğe sahip olduğunu bildiriyor: ‘Şunun dışında kişilerim…’ Adından da anlaşılacağı gibi, bu, İlgili verileri tüm kişilerinize vererek başlarsınız, ancak ardından kişi bazında izni devre dışı bırakırsınız.

Her zamanki gibi, gizlilik ayarınız karşılıklı/simetrik bir şekilde uygulanacaktır: Bir kişi için Son Görülme özelliğini kapatırsanız, ayarları ne olursa olsun o kişinin durumunu da göremezsiniz.

WhatsApp genellikle uygulamanın açık beta sürümündeki yeni özellikleri test eder, ancak belirli bir özelliğin resmi olarak yayınlanmasından önce ne kadar beklememiz gerektiğini tahmin etmek zordur. Şu anda Android demosunda değil, iOS beta sürümünde göründüğü için, önce iOS’a gelmesi mümkün, ancak kesin değil.

Facebook’a çok benzeyen WhatsApp’ın bazen suyu test etmenin bir yolu olarak yaklaşan değişiklikleri duyurduğunu veya başka bir şekilde ifşa ettiğini ve ardından reaksiyon olumsuzsa bunları geri çektiğini veya geciktirdiğini unutmayın. Örneğin, bu yılın başlarında WhatsApp popüler olmayan gizlilik değişikliklerini erteledi.

Bu makale ilk olarak M3’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whatsapp-selective-privacy-feature-3808162/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...