Yazılım

Microsoft, iPhone Kullanıcılarına Xbox’a Özel Ürünler Sundu, E-postalar Ortaya Çıktı


screenshot

Apple, App Store’da oyun akışı hizmetlerinin dahil edilmesine karşı tarihsel olarak sert bir duruş sergiledi. Bu, tümüne izin verilen ve teşvik edilen film, TV, müzik ve radyo yayını yapan uygulamaların aksine.

Ancak bir şirket bu politikayı kabul etmekte zorlandı ve Apple’ın en büyük rakiplerinden biri. The Verge tarafından ortaya çıkarılan yeni keşfedilen özel e-posta kayıtları, Microsoft’un Xbox Bulut Oyun hizmetini App Store’da başlatmak için ne kadar ileri gitmek istediğini gösteriyor.

Microsoft’un önündeki en büyük engellerden biri, Apple’ın, içerik daha sonra sunuculardan yayınlanmış olsa bile, her bir oyunun kendi uygulaması olarak piyasaya sürülmesi (ve daha sonra bu şekilde güncellenmesi ve hataların düzeltilmesi) App Store’da yayınlanması gerektiği konusundaki ısrarıydı. Yine de Apple ve Epic Games arasındaki davanın bir parçası olarak halka açılan The Verge tarafından görülen e-postalar, Microsoft’un en azından ilk başta bu sorunu aşmaya istekli olduğunu gösteriyor.

Gerçekten de Microsoft, Apple’ı planın faydaları konusunda ikna etmeye o kadar hevesliydi ki, daha önce Xbox’a özel olan birkaç gişe rekorları kıran oyunu App Store’da yayınlamayı teklif etti, bu adım e-postalarda “iOS kullanıcıları için inanılmaz derecede heyecan verici bir fırsat” olarak tanımlandı. .

Ancak müzakereler yine de bozuldu. Apple, Microsoft’un oyunları, akış teknolojisinin tüm Xbox Game Streaming hizmeti için ortak bir uygulamada olabileceği ve bireysel oyunların olması gerekmeyen küçük ölçekli uygulamalara dönüştürülebileceği şekilde ayırmasına izin vermeyi reddetti. güncellenmiş.

Bunun yerine Apple, her oyunun gerekli tüm teknolojiyle tamamlanmasını istedi; bu, Microsoft için oyun başına en az 150 MB ve binlerce uygulamanın tekrar tekrar güncellenmesi anlamına geliyordu.

Microsoft temsilcisi Kareem Choudhry, The Verge’e verdiği demeçte, “Her oyunu akış teknolojisi yığınımızı dahil etmeye zorlamak, destek ve mühendislik açısından gerçekçi olmadığını kanıtladı ve müşteriler için inanılmaz derecede olumsuz bir deneyim yaratacaktı.”

Sonuç olarak Microsoft, bunun yerine Xbox Bulut Oyun hizmetini web tarayıcısı aracılığıyla iOS kullanıcılarına sunmaya karar verdi.

Bu makale ilk olarak M3 İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/xbox-exclusives-iphone-3811723/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...