Yazılım

iMessage, iOS 15’te Whatsapp Gibi Daha Çok Olacak

WWDC ile, yalnızca birkaç hafta sonra yaklaşan iOS 15’in ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Geçen hafta bildirdiğimiz gibi, Bloomberg’den Mark Gurman – bazı iyi kaynaklara sahip gibi görünüyor – iOS 15’te gelen bazı yeni özellikleri ortaya çıkardı. Oku: iOS 15’te büyük değişiklikler bekliyor, diyor Mark Gurman.

Örneğin, Apple’ın bildirimleri genişletmek ve kullanıcının durumuna bağlı olarak farklı şekilde sunmak istediğini iddia ediyor, iPad’in başlangıç ​​ekranında widget’lar elde etme yolunda olduğu söyleniyor ve Apple görünüşe göre iOS kullanıcılarına daha da fazla içgörü sağlayacak. uygulamalarla ilgili veri korumasına.

Özellikle ilgi çekici olan, WhatsApp ile daha fazla rekabet edebilmek için iMessage’ın Apple’ın dikkatini biraz daha fazla çekeceği söyleniyor.

Gurman’ın kaynakları, Apple’ın habercisine daha çok bir sosyal ağ gibi görünmesini sağlayan daha fazla işlev vermek istediğini gösteriyor. Facebook’tan WhatsApp, haberciler arasında hala pazar lideri ve Apple burada biraz daha yatırım yapmak istiyor.

Örneğin, gönderdikten sonra mesajları düzenleyebilmeyi çok isteriz.

Bununla birlikte, bu gelişmeler hala oldukça erken aşamalarda, bu da Apple’ın bunları iOS 15.1 veya iOS 15.2 için geri alabileceği anlamına gelebilir.

Apple’ın iPhone ve iPad’ler için bir sonraki işletim sistemi sırasıyla iOS 15 ve iPadOS 15 olarak adlandırılacak; bu tahminin yapılması kolaydı. Apple yıllardır oluşturduğu modeline sadık kalırsa, mobil işletim sistemi sonbaharda, büyük olasılıkla Eylül ayının ortalarına doğru piyasaya sürülecek.

İOS 15 ile, birinci nesil iPhone 6S ve SE gibi oldukça eski cihazlara verilen destek sona erecek, ancak cihazlar artık beş ve beş buçuk yaşında olduğu için bu biraz öngörülebilirdi. Yeni merkezimizde iOS 15 ile gelenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam tarafından tercüme.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/imessage-whatsapp-ios-15-3804043/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...