Yazılım

Phil Schiller WWDC’nin Maliyetini, Geliştirici Planlarını ve Daha Fazlasını Açıkladı

Apple’ın eski pazarlama başkanı ve şu anki Apple Fellow’u Phil Schiller, şirketin Epic Games ile olan yüksek profilli davası kritik aşamasına girerken, App Store’un kuralları hakkındaki soruları yanıtlamak için standa geldi.

Schiller, şirket otoriter davranış suçlamalarını saptırmaya çalışırken Apple’ın geliştirici ortaklarıyla nasıl başa çıktığı hakkında bir dizi ayrıntı açıkladı.

Schiller’e göre, geliştiricilerin% 90’ı App Store Küçük İşletme Programı’na uygun, bu da uygulama satışlarında% 30 yerine yalnızca% 15 ücret ödemeleri gerektiği anlamına geliyor.

Ayrıca, geliştiricilerin Apple ile özel anlaşmalar imzalamalarının mümkün olduğunu söyledi – örneğin Amazon Prime Video’nun yaptığı bir şey. Bu durumda, Apple’ın TV uygulamasıyla entegrasyon, AirPlay 2 desteği ve evrensel bir arama işlevi sunuluyor, 9to5Mac bildiriyor.

Ayrıca Apple Park’ta yeni bir geliştirici tesisi kurulacağı ve WWDC geliştirici konferansının yıllık maliyetinin 50 milyon dolar olduğu söylendi. Bunların ikisi de önemli çünkü Apple değer kattığını göstermeye çalışıyor: iOS ekosistemine yaptığı yatırımlar ve geliştiricileri desteklemek için App Store gelirinden aldığı kesintiyi haklı gösterebiliyor.

Başka bir deyişle Schiller, Apple’ın geliştiricilerin App Store’dan memnun kalması için gerçek bir çaba gösterdiğine inanıyor. Ancak Epic Games aynı fikirde değil ve dava devam ediyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/phil-schiller-testifies-epic-3804737/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...