Apple

Elma Kahvaltısı: Apple’ın Muhteşem Sonbaharı

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

Apple’ın muhteşem sonbaharı

Bu hafta yayınlanan bir rapora göre, bu yıl sis ve yumuşak verimlilik mevsimi de açıkçası aşırı üç Apple ürün etkinliğine sahip olacak. Ve en az altı yeni Apple ürünü.

2020’de olduğu gibi – bir anormallik olarak düşeceğini düşündüğümüz, ancak önümüzdeki bir süre için bir model belirlemiş olabilir – Eylül, Ekim ve Kasım aylarında her biri bir etkinlik olacak. Fakat farklı 2020’de yeni iPhone ikincide değil ilkinde görünecek.

Bu kulağa çok büyük bir şey gibi gelmeyebilir, ancak bir iPhone’un piyasaya sürülmesinin yutturmacasını küçümsüyorsanız, tehlikedesiniz. Eylül 2020 etkinliği öncesinde ve hatta sırasında Macworld, iPhone 12’nin ertelendiği yönündeki sürekli protestolarımıza rağmen umutsuzca hevesli okuyucularla dolup taştı. Bir Apple etkinliği varsa, milyonlarca insan yeni bir iPhone olup olmadığını görmek için izleyecek; ücretsiz PR.

Görünüşe göre bu yıl farklı olacak. Eylül ayı sürprizi, iPhone 13, Apple Watch Series 7 ve yeni AirPods’un – muhtemelen yılın en büyük üç lansmanı – lansmanını görecek. Ve Ekim ve Kasım etkinlikleri başladığında, kimsenin verecek ördeği olup olmayacağını merak etmekten kendinizi alamazsınız.

Ancak bunlar da önemli olaylar olacak. Ekim etkinliği bize yeni iPad’leri (öğrencilere yönelik yeni bir mini ve yeni bir iPad) sunacak ve Kasım etkinliği tamamen Mac ile ilgili olacak – şirketin amiral gemisi MacBook Pro dizüstü bilgisayarı için çok önemli ve gecikmiş bir Apple Silikon yükseltmesi de dahil.

Aksiyon dolu bir sonbahar olacak. Apple’ın yaz aylarında biraz yer açmak için birkaç şey yayınlaması gerektiğini düşünmeniz neredeyse yeterli.

Kısaca haberler

Sorunlu bir ilk duyurunun (hükümet casus yazılımlarını zorlama suçlamalarını içeren) ardından Apple, yeni çocuk güvenliği özelliklerini açıklamak ve savunmak için tam bir medya büyüsü saldırısı yürütüyor. Wall Street Journal ile yaptığı röportajda Craig Federighi, bu hafta planın fotoğraf tarama öğesinin büyük ölçüde yanlış anlaşıldığını ve aslında rakip hizmetlerden daha fazla kullanıcı gizliliğine saygı duyduğunu savundu.

Apple, patent savaşını kaybettikten sonra 300 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Şirket, davacının “hiçbir ürün üretmediğini ve tek işinin, biriktirdikleri patentleri kullanarak şirketleri dava etmek olduğunu” iddia ederek yanıt verdi. Ama neşelen Tim Apple, daha kötü olabilirdi: Bu aslında bir yeniden yargılamaydı ve orijinal rakam 506.2 milyon dolardı.

Tartışmalı görüşler için düzenli Salı köşemiz Different Think’te Simon Lohmann, kimsenin katlanabilir bir iPhone’a ihtiyacı olmadığını savunuyor.

Haftanın videosu

İşte WSJ’nin Craig Federighi ile cihaz dışı ve cihaz içi taramanın daha ince noktalarını tartıştığı röportajı.

Yazılım, hatalar ve sorunlar

Can sıkıcı bir hata, Mac sahiplerinin HP tarayıcılarına erişmesini engelliyor. Apple, sorunun var olduğunu onayladı ve gelecekteki bir güncellemede çözme sözü verdi, ancak bunun ne zaman olacağını belirtmeden.

iOS 15, uyumlu iPhone’larda Gece Modu’nu kapatmanıza izin verecek, ortaya çıktı. Gece Modu şaşırtıcı ama çılgınca dönüştürücüdür ve ister daha ustaca sanatsal bir düşük ışık çekimi isterse de yalnızca söz konusu gecede görebileceklerinizin doğru bir kaydını istiyorsanız, kalıcı olarak kapatmanın daha kolay hale getirilmesinin zamanı geldi.

Geldiğinde, iOS 15’te gelen tüm yeni özelliklere anında erişemeyeceğiz. Apple tarafından WWDC’de duyurulan ve yeni iOS’un piyasaya sürülmesinden sonra kullanıma hazır olmayacak en az altı özellik var. İşte Apple’ın söz verdiği, ancak piyasaya sürüldüğünde kullanılamayacak altı iOS 15 özelliği.

NordVPN M1 tabanlı Mac’ler için tam destek eklemek üzere güncellendi. Yazılım endüstrisinin bu alandaki ilerlemesine daha geniş bir bakış için hangi uygulamaların M1 Mac’lerle çalıştığına ilişkin kılavuzumuza bakın.

söylenti değirmeni

Apple Watch Series 7’nin CAD renderları sızdırıldı ve güncellenmiş tasarımına erken bir bakış verildi. Beklendiği gibi, görüntüler daha büyük bir ekran, kare kenarlar ve yeniden konumlandırılmış hoparlörler gösteriyor.

91mobiles’in izniyle.

Yeni tasarımlardan bahsetmişken, şu muhteşem şeye bakın! Bu gerçek değil, vurgulamalıyız, ama öyle olduğunu hayal edin. HomePod ve Apple TV’nin özelliklerini birleştiren bir cihazın konsept illüstrasyonudur.

Resim Handy-Abovergleich.ch ve Eric Huismann’ın izniyle.

Ming-Chi Kuo’ya göre yeni MacBook Pro, mini LED teknolojisi için bir atılımı temsil edecek. Saygın analist, Apple’ın sınıfının en iyisi dizüstü bilgisayarında benimsenmesinin verimin artacağını ve fiyatların düşeceğini düşünüyor – bu, daha niş hedefli iPad Pro 12.9in’de mini LED kullanıldığında olmayan bir şey.

Apple’ın gelecekteki iPad modelleri için titanyumu alüminyumdan daha iyi bir seçenek olarak gördüğü söyleniyor. Bu, burada tartışılan bir DigiTimes raporu aracılığıyla gelir: Geleceğin iPad’i titanyumdan yapılabilir. Bununla birlikte, Apple’ın yeni malzemeyi tanıtması için fiyatın doğru olması biraz zaman alacak, bu nedenle 9. nesil iPad için beklemeyin (yakında piyasaya sürülebilir).

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek cumartesi görüşürüz ve Appley’de kalın!

1. Apple iPad Air (64 GB, 4. Nesil, Wi-Fi + Hücresel)

screenshot

Şimdi: £555.19 (153,81 £ indirim)

Costco’nun bu modeldeki indiriminden çok etkilendik, ancak Amazon daha da düşük bir fiyata hücresel iPad Air’e sahip ve Costco üyeliğine ihtiyacınız yok. Mükemmel bir tasarruf – ancak bu yalnızca gümüş kaplama için geçerlidir.

2. Adobe Creative Cloud Öğrenci İndirimi

Gönderen: Adobe

Şuydu: aylık 49,94 sterlin

Şimdi: ayda 16,24 £ (%65 indirimli)

Öğrenciler ve öğretmenler genellikle ilk yıl için Adobe CC programlarında inanılmaz bir %65 indirim alırlar, ancak şimdi ücretsiz bir ekstra ay talep edebilirsiniz. Bizim okuyun Adobe CC’yi satın almak için tam kılavuz.

3. Sınırsız veriye sahip Apple iPhone SE (2020)


Şimdi: £25,99 aylık

4. Apple iPhone 12 (64 GB)


Şimdi: 679 £ (120 £ indirim)

5. Apple iPad Pro (2021, M1, 12,9 inç) – Wi-Fi + Hücresel


Şimdi: £1099 (50 £ indirim)

Amazon, 5G ile M1 iPad Pro 12.9in (128GB) üzerinde iyi bir indirime sahip. Satılırsa, BT Shop’tan benzer bir fiyata alın.

6. elma müziği


Gönderen: O2

Şuydu: ayda 9,99 £

Şimdi: O2’de 6 aya kadar ücretsiz (59,94 £ ‘a kadar indirim)

Yeni ve mevcut O2 müşterileri, uygun planlarda 6 aya kadar Apple Music alabilir – ister yalnızca SIM’de olsun, cihaz, telefon sözleşmeleri!

7. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

Gönderen: Dizüstü BilgisayarlarDirect

Önceki: 1.299 £

Şimdi: £1,129,97 (169 £ indirim)

8. Apple iPad Pro 11 inç (2021, M1, 128 GB)

screenshot

Şimdi: £729,34 (19 £ indirim)

BT Shop’tan yepyeni M1 iPad Pro 11in’de 20 £ tasarruf edin – şu anda görebildiğimiz en iyi fiyat.

9. Apple MacBook Air, 1.1 GHz dört çekirdekli, 512 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Dizüstü BilgisayarlarDirect

Önceki: 1.299 £

Şimdi: £979,97 (319 £ indirim)

Bu, 512 GB depolama alanına sahip 2020 dört çekirdekli MacBook Air’dir ve Intel destekli bir modeli tercih ederseniz, gerçekten iyi bir tasarruf.

10. Apple MacBook Air (M1, 256GB) – Yenilenmiş

screenshot

Gönderen: MusicMagpie

Önceki: 999 £

Şimdi: 839 £ (SUMMER10 ile 160 £ indirim)

M1 çipli bu 2020 MacBook Air, Apple’dan 999 £’a mal oluyor, ancak yenilenmiş bir modeli Bozulmamış durumda alabilir ve kodla 160 £ tasarruf edebilirsiniz YAZ10 Kasada.

11. Apple iPhone 11 (128 GB)


Şimdi: 599 £ (50 £ indirim)

Amazon’dan iPhone 11’de (128GB) 50 £ tasarruf edin. Şu anda görebileceğimiz en düşük fiyat.

12. Apple Okula Dönüş İndirimi

screenshot

Kimden: Apple Eğitim İndirimi

Şimdi: Mac’te 280 Sterlin’e kadar, iPad’de 80 Sterlin’e varan indirim (ücretsiz AirPod’larla)

Apple’ın eğitim fiyatları tüm yıl boyunca mevcuttur. Hak kazanmak için, mevcut veya yeni kabul edilmiş bir üniversite öğrencisi, bir üniversite öğrencisi adına ebeveyn satın alan veya herhangi bir düzeyde öğretim üyesi olarak statünüzü kanıtlamanız yeterlidir. Ardından, ücretsiz bir AirPod çiftiyle birlikte yeni bir Mac’te 280 £’a kadar veya yeni bir iPad’de 80 £’a varan indirimlerden yararlanacaksınız. İşte bilmeniz gerekenler.

13. Apple AirPods Maks

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 549 £

Şimdi: 499,97 £ (49,03 £ indirim)

AirPods Max’teki bu 50 sterline yakın tasarruf, bugüne kadar gördüğümüz en büyük tasarruf.

14. Apple MacBook Air (2020, M1, 8GB/256GB) – Yenilenmiş “Çok İyi”

screenshot

Gönderen: MusicMagpie

Önceki: 999 £

Şimdi: 869,99 £ (129 £ indirim)

MusicMagpie ayrıca MacBook Air’de (256 GB) 129 £ indirime sahiptir. Bu seçenek “Çok İyi” koşulda derecelendirilir.

15. Apple MacBook Pro (2020, M1, 8GB/256GB) – Yenilenmiş “El değmemiş”

screenshot

Gönderen: MusicMagpie

Önceki: 1299 £

Şimdi: £1004,99 (294 £ indirim)

Tercih ederseniz, MusicMagpie’den “Pristine” durumunda 256 GB depolama alanına sahip bir M1 MacBook Pro’da 294 £ indirim de var.

16. Apple 13 inç MacBook Pro, 2.0 GHz dört çekirdekli, 512 GB (2020)

Gönderen: Dizüstü BilgisayarlarDirect

Önceki: £1.799

Şimdi: £1,529,97 (269 kapalı)

M serisi yongalara geçmeye hazır değilseniz, bu, Apple’ın hala sattığı Intel işlemcili 2.0GHz MacBook Pro için (şimdilik) iyi bir fiyat.

17. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 512 GB (2020)


Gönderen: Ebuyer

Önceki: £1.499

Şimdi: £1,316,99 (182 £ indirim)

İşte en iyi M1 MacBook Pro’da bir indirim, bu iyi bir tasarruf, ancak eBuyer ile teslimat maliyetini hesaba katmanız gerekiyor.

18. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1.299 £

Şimdi: £1,129,97 (169 £ indirim)

Amazon’un fiyatı yener John Lewis, Köriler, ve İLE, her biri şu anda 1.167 £ ‘dan satılmaktadır. Şu anda piyasadaki en iyi fiyattır.

Amazon ayrıca, normalde 1.499 £ olan 512GB M1 MacBook Pro’da 169 £ indirime sahiptir. Anlaşmayı buradan al.

19. Apple Watch SE (44 mm, GPS + Hücresel)

screenshot

Şimdi: 323,28 £ (25,72 £ indirim)

Amazon’dan yepyeni bir Watch SE 44mm’de 25 sterlinin üzerinde tasarruf edin.

20. Apple iPad Pro (2021, M1, 11in, Hücresel)


Şimdi: 957,78 £ (41,22 £ indirim)

Amazon, 5G bağlantılı yepyeni iPad Pro 11in’de 40 sterlinin üzerinde indirim yaptı. 2021 için Apple’ın yepyeni ve olağanüstü güçlü M1 donanımlı iPad Pro’sunda güçlü bir tasarruf. 512 GB seçeneğinde 62 £ indirim.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-amazing-autumn-3807562/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...