Apple

Apple Kahvaltı: iOS 15’in Buggy Lansmanı

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

iOS 15 güncellemesinin iniş ve çıkışları

Haftanın en büyük haberi – en azından iPhone sahipleri için – Pazartesi günü şu şekilde oldu: iOS 15’in genel sürümü. Haziran ayında ilk kez tanıtıldığından bu yana bu özel güncelleme için oldukça heyecanlıyız ve genel olarak iOS güncellemeleri hafife alınan olaylardır. Birinin size yeni bir iPhone vermesi gibi, size bir dizi yeni özellik, güvenlik yaması ve arayüz düzenlemelerini ücretsiz olarak sunarlar. Evet lütfen!

En azından fikir bu. Aslında, henüz iOS 15’i yüklemediyseniz, erken güncelleyiciler bir dizi can sıkıcı iOS 15 hatasından şikayet ettiğinden, gamı ​​azaltılmış pil ömründen yanlış ‘depolama neredeyse dolu’ durumuna kadar çalıştırdığından, bunu yapmaktan vazgeçmek isteyebilirsiniz. uyarılar. Genel olarak, iOS’u güncel tutmak mantıklı bir stratejidir, ancak David Price’ın bu haftaki Farklı Düşünce sütununda açıkladığı gibi, büyük güncellemeler için en az birkaç gün beklemek akıllıca olacaktır.

En son iOS sürümüyle ilgili tüm sorunları ayrı bir makalede ele alıyoruz. Apple, iOS 15.1 ve iPadOS 15.1’in betalarını zaten yayınladı, bu nedenle şirket, umarız bazı sorunları şimdiden çözüyor.

Ve dikkate alınması gereken başka potansiyel dezavantajlar da var. Örneğin, ahizeniz birkaç nesil eskiyse, özellikle endişe duyuyor olabilirsiniz. iOS 15 iPhone’unuzu yavaşlatır mı? Kapsamlı testler yaptık. Eski cihazlar da bazı yeni şeyleri kaçırabilir; tavsiye için, okuyun iPhone’unuz tüm iOS 15 özelliklerini alıyor mu?

Son olarak, değişimin her zaman rahat olmadığını akılda tutmakta fayda var: iOS 14’ün çalışma şekline alışmış olanlar, iOS 15’in tuhaflıklarına uyum sağlamakta zorlanabilirler. Örneğin, yalnız değilsiniz, Safari’nin adres çubuğunun nereye gittiğini merak ediyorsanız – neyse ki adres çubuğunu en üste nasıl geri taşıyacağınızı açıklayan bir eğitimimiz var – ve bunu yapmanız biraz zaman alabilir. Artık FaceTime’a gidebilir ve arka planınızı bulanıklaştırabilirsiniz.

O halde iOS 15’e güncelleme yapıp yapmamaya karar vermek, düşündüğünüzden daha zor bir karardır. Başka seçeneği olmayan zavallı teknoloji gazetecileri için bir düşünce bırakın. Gerçekten, biz hepsinden daha zavallıyız.

Kısaca haberler

AB’ye bir daha asla yavaş hareket eden bürokratik bir sos treni demeyin. Bu hafta, yıllarca Apple’ın Lightning şarj cihazlarını e-atıklara katkıda bulundukları için yasaklayacağını ima ettikten sonra, harekete geçti ve sonunda şarj kablolarının birleştirilmesi için çağrıda bulunan bir yasa tasarısı sundu. Mevzuat yasalaşırsa Apple’ın Lightning’den USB-C’ye veya tamamen portsuz iPhone’lara geçmesi muhtemelen iki yıl alacak.

Tim Cook, Apple çalışanları tarafından ücret eşitsizliği, taciz şikayetleri ve şirketin siyasi etkisi nedeniyle sorguya çekildi. Ancak cana yakın CEO, daha zorlu sorularla meşgul olmak konusunda hayal kırıklığı yaratacak şekilde isteksiz olduğunu kanıtladı ve #AppleToo aktivist grubunun bir lideri, duyulmadıklarını söyledi.

Cook ayrıca, bu hafta dahili bir notta sızıntılara karşı öfkelendiğinde haberi yaptı. Komik bir şekilde, bu dahili notun kendisi sızdırıldı.

Apple, Fortnite’ı süresiz olarak yasakladı.

Simon Lohmann, Apple Watch Series 7’nin neden sızıntılarla eşleşmediğine dair büyüleyici bir komplo teorisini araştırıyor. Bunu feci şekilde yanlış anlayan birkaç sızdırıcıdan biri olan Jon Prosser, seri üretim sırasında bir şeylerin “felaketle yanlış” gittiğini ve bunun son dakika yön değişikliğine yol açtığını teorize ediyor.

Sızdırılan bir dizi video, Apple’ın müşterileri başka yerlere giderek paradan tasarruf etmek yerine yetkili ürün onarımları yaptırmaya ikna etme stratejisini ortaya koyuyor. Çalışanlara, diğer onarım firmaları tarafından kullanılan parçaların güvenilirliği konusunda şüphe uyandırmaları talimatı verilir.

Jason Snell, yeni A15 işlemcinin oldukça hızlı olduğunu ancak gerçek gücünün çok yönlülüğü olduğunu yazıyor.

Belki de yukarıda tartıştığımız iniş ve çıkışlarla uyumlu olarak, iPhone kullanıcıları iOS 15’i yüklemek için tam olarak kendilerine düşmüyorlar. Bir analist firma, iPhone sahiplerinin yalnızca %8,6’sının, kullanıma sunulduktan 48 saat sonra güncelleme yaptığını söylüyor. Geçen yıl iOS 14 için %14,7 rakamı.

Dan Moren, Apple’ın yanında bulundurduğu eski ürünlerin başarısı için neden çok önemli olduğunu açıklıyor.

iPhone 12 kılıfları iPhone 13’e uyar mı? Halyna Kubiv bir uyarı sunuyor.

Haftanın videosu

Bootcut kot pantolonlar, kelebek klipsler ve… flip telefonlar mı? Y2K trendleri geri döndü ve bu Motorola Razr için nostaljiyi bile içeriyor.

Tabii ki 2021’de eski teknoloji büyük bir makyaj aldı. Microsoft’un yakın zamanda duyurduğu Surface Duo 2, en son katlanır akıllı telefon; Samsung, Huawei ve evet, hatta Motorola’nın beğenilerinden bir avuç katlanabilir ürüne katılıyor. Havalı ve hilekar olabilirler, ama burada kalmak için mi buradalar?

Macworld Genel Yayın Yönetmeni Michael Simon ve Computerworld Genel Yayın Yönetmeni Ken Mingis, Surface Duo 2 gibi katlanır telefonların mobilin geleceğini nasıl şekillendirebileceğini tartışmak için Juliet Beauchamp’a katılıyor. Apple’ın bu yöndeki planları hakkında daha fazla bilgi için en son katlanabilir iPhone söylentileri kılavuzumuzu okuyun.

Yeni ürünler

Apple’ın 14 Eylül’de piyasaya sürdüğü bu yeni ürünler – ne muhteşem, aksiyon dolu bir geceydi – şimdi sevk edilmeye başlandı, bu da onlar hakkında çok daha fazla şey öğrendiğimiz anlamına geliyor.

Örneğin, yeni iPhone’ların makro modu sesleri ne kadar harika olursa olsun, özellikle çekimi çerçeveleme şeklinize bağlıysanız, bazı sorunlara neden olabileceği ortaya çıktı.

Yeni ürünlerin detaylı incelemelerini de yayınlamaya başladık. Aşağıdakileri okumak isteyebilirsiniz:

Bu arada yeni Apple Watch kayışlarını gördüyseniz, mevcut saatinize uyup uymayacaklarını merak ediyor olabilirsiniz. Bu durumda, okuyun: Yeni Apple Watch kayışları eski modellere uyar mı?

Yazılım, hatalar ve sorunlar

M1 MacBook’larda açıklanamayan ekran hasarı raporları hakkında daha önce yazmıştık – Apple’ın yanıt verdiği raporlar, kullanıcıların klavye ve ekran arasına yabancı cisimler koymayı bırakmaları konusunda tamamen ikna edici olmayan tavsiyelerle yanıt verdi. İki grubun aynı gün Apple’a dava açtığı haberiyle artık mesele bir üst seviyeye çıktı.

iOS 15 bu hafta manşetlerin çoğunu aldı, ancak Apple aynı anda daha az bilinen işletim sistemlerinden birini sessizce güncelledi. HomePod OS 15’teki tüm yeni özellikleri topladık. HomePod, bu güncellemede Kayıpsız Ses desteği almadı, ancak orada da iyi haberlerimiz var – HomePod OS 15.1’in ilk beta sürümünde (şimdilik) alıyor .

Belirsiz işletim sistemlerinden bahsetmişken, iOS 12’yi hatırlıyor musunuz? Apple, eski iPhone’ları, cihazları Pegasus casus yazılımına karşı savunmasız hale getiren ciddi bir güvenlik açığından korumak için eski iPhone işletim sistemini güncelledi. Bu, iPhone 6 ve daha eski sürümlerdeki herkes için önemli bir güncellemedir.

Windows’u bir M1 Mac’te çalıştırmak ister misiniz? VMware sonunda Fusion’ın M1 Mac’lerde çalışabileceği anlamına gelen bir güncelleme yayınladı, ancak bir yakalama var.

söylenti değirmeni

2021 henüz bitmedi, ancak bilgili Bloomberg muhabiri Mark Gurman yılın geri kalanını hemen hemen sildi. Apple, bu yıl artımlı lansmanlardan sonra 2022’de “daha güçlü bir gösteri” sunacağını tahmin ediyor.

2022’de piyasaya sürülebilecek bir ürün, Apple’ın merakla beklenen AR kulaklığıdır. Tedarik zincirindeki kaynaklara dayanan son rapor, üretimin 2022’nin ikinci çeyreğinde başlayacağını ve tamamlanan cihazın o yılın sonbaharında satışa sunulacağını söylüyor.

Bir sonraki büyük şey bekleyenlere geliyor, diye yazıyor Macalope. Dönsün, kıvrılsın veya yuvarlansın, Apple bir sonraki yeniliğini aceleye getirmeyecek.

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek cumartesi görüşürüz, hafta sonunun tadını çıkar ve Appley’de kal!

1. Ücretsiz AirPods’lu Apple iPhone 13

screenshot

Şimdi: Ayda 34 £ ‘dan itibaren

Yepyeni iPhone 13’ü kapın ve hazır durumdayken bir çift ücretsiz Apple AirPods yanınıza alın! iPhone 13’ün nereden satın alınacağına ve en iyi ön sipariş tekliflerine ayrı ayrı bakıyoruz.

2. Apple iPhone 13


Şimdi: £771,21 (7,79 £ indirim)

3. Apple 10.2 inç iPad (9. nesil, 2021) – 64 GB


Şimdi: £312.62 (6,38 £ indirim)

Bu büyük bir indirim değil, ancak yalnızca bu ay piyasaya sürülen 9. nesil iPad göz önüne alındığında, KRCS’den hoş bir indirim.

4. Apple iPad mini (2021, 6. nesil) – 64 GB


Şimdi: 469,42 £ (9,58 £ indirim)

5. Apple iPad Pro 10,5 inç (256 GB, yalnızca Wi-Fi)

Gönderen: Apple Yenilenmiş Mağaza

679 £

Şimdi: 489 £ (190 £ indirim)

6. Apple iPhone 13, 13 Pro/Pro Max ve 13 mini

Şimdi: Nereden Satın Alınır ve En İyi Fiyatlar

En yeni iPhone artık 24 Eylül’den itibaren satın alınabilir. İşte bugün ve en iyi fiyata satın alabileceğiniz tüm yerler.

7. Apple iPad 10.2 (9. nesil): Şimdi Çıkıyor!

Şimdi: Nereden Alınır ve En İyi Fiyatlar

10.2 inç Apple iPad, yeni bir A13 Bionic çip ile yükseltildi ve depolama alanını ikiye katladı. İşte bir tane satın alabileceğiniz yer.

8. Apple iPad mini (6. nesil): Şimdi Çıktı!

Şimdi: Nereden Alınır ve En İyi Fiyatlar

iPad mini, daha büyük bir ekran, 5G bağlantısı ve sağlam bir A15 Bionic çip ile güçlü bir yükseltme yaptı. Ve bugün bir tane satın alabilirsiniz.

9. Apple Watch Series 7: Nereden Ön Sipariş Verilir?

Apple watch series7 availability nike 10052021 carousel.jpg.slideshow

Şimdi: En iyi ön sipariş fırsatlarını takip etme

Apple Watch Series 7 daha büyük, daha parlak bir ekran, daha ince çerçeveler ve daha fazlasını sunuyor ve çok yakında piyasada.

10. Apple iPad (2021, 9. nesil)


Şimdi: £312.62 (6,38 £ indirim)

KRCS’nin yeni iPad’den zaten parası var! Hücresel ile en üst düzey sürümde yaklaşık £ 12 tasarruf edebilirsiniz.

11. Apple iPad 10,2 inç (2020, 32 GB)


Şimdi: 299 £ (30 £ indirim)

Geçen yılki iPad (8. nesil) şimdi AO’dan inanılmaz bir 30 £ indirime sahip ve Çok.

12. Apple iPhone 12 Pro Max (256 GB)


Gönderen: Amazon

Önceki: 1.199 £

Şimdi: £999 (200 £ indirim)

13. Apple iPhone 11 Pro (64 GB)


Şimdi: 899 £ (100 £ indirim)

Artık iPhone 13 piyasaya çıktığına göre, 64GB iPhone 11 Pro’da 100 £ tasarruf edebilirsiniz.

14. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)


Gönderen: Apple Yenilenmiş Mağaza

Önceki: 1.299 £

Şimdi: 1.099 £ (200 £ indirim)

256 GB depolama alanına sahip yenilenmiş bir M1 MacBook Pro’da 200 £ tasarruf edin. Apple Sertifikalı Yenilenmiş MacBook olarak, yenisinden ayırt edilemez olacağından emin olabilirsiniz! Yenilenmiş bir MacBook veya Mac’i nereden satın alacağınızla ilgili tam kılavuzumuza bakın.

15. Apple Watch Series 6 (44 mm, Hücresel)

screenshot

Şimdi: 409 £ (100 £ indirim)

Hücresel bağlantıya sahip 44 mm Watch 6’da 100 £ tasarruf edin!

16. Apple iPhone 12 mini (64 GB)


Şimdi: 579 £ (130 £ indirim)

17. Apple AirPods Maks

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 549 £

Şimdi: 449 £ (100 £ indirim)

AirPods Max’teki bu 100 £ tasarruf, bugüne kadar gördüğümüz en büyük tasarruf.

18. Apple Apple TV 4K 2021


Gönderen: Currys/PC World

Önceki: 169 £

Şimdi: £159 (10 £ indirim)

19. Apple iPad Pro (2021, M1, 11 inç)

screenshot

Şimdi: 718,98 £ (30 £ indirim)

2021 için Apple’ın olağanüstü güçlü M1 donanımlı iPad Pro’sunda kullanışlı bir tasarruf. Bu, Amazon’da stokta kalmazsa veya Uzay Grisi kaplama istiyorsanız, KRCS’den £15 indirim.

20. Apple iPhone 11 (64GB) – Yenilendi

Gönderen: 4Gadgets

599 £

Şimdi: 399,99 £ (199 £ indirim)

4Gadgets’tan iPhone 11’de yaklaşık 200 £ tasarruf edin. Bu el cihazı “Mükemmel” durumda işaretlenmiştir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-ios-15-buggy-launch-3808603/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...