Apple

Elma Kahvaltısı: iPhone 13 Geri Sayım

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

iPhone 13’e üç gün kaldı

Bu konuda utangaç olmanın bir anlamı yok: Apple’ın yılının en büyük olayı bu hafta gerçekleşiyor ve tüm kanıtlar bunun bir sersemlik olacağını gösteriyor.

Evet, davetler gitti – ve davetler ipuçları için tarandı – ve hepimiz Salı günü gişe rekorları kıran bir iPhone etkinliği için hazırız.

Festivallerin merkezinde iPhone 13 (eşliğinde 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max – FCC dosyalamasında “Yeni Telefon #1” vb. ifadelere atıfta bulunarak) olacağını tahmin etmek için hiçbir vaat yok Apple hemen hemen onayladı dört yeni model piyasaya süreceğini). Bu haftaki son dakika sızıntıları ve söylentileri, yeni telefonlar için hız kriterlerini (dünyanın en hızlısı), pil ömrü iyileştirmelerini, yeni renk seçeneklerini ve MagSafe kılıflarını ortaya çıkardı.

Ancak Apple Watch Series 7’nin iPhone 13’ün yanında görüneceği konusunda da iyimseriz: cihazın en büyük sorunu çözüldü ve tekrar yoluna girdi.

Ayrıca yeni AirPod’ları alma şansımız da var: sonuçta standart AirPod’ların en son güncellenmesinden bu yana iki buçuk yıl geçti.

Etkinlik 14 Eylül Salı günü saat 10:00 PDT’de başlıyor ve bu da İngiltere saatiyle 18:00 anlamına geliyor. Etkinliği canlı olarak nasıl izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır ve duyurular geldikçe uzman analizi için gece Macworld.co.uk’ye uğramayı unutmayın. Büyük olacak ve vay be, bu bölümde çok fazla bağlantı var.

Haftanın videosu

Yukarıda tartışıldığı gibi, Apple’ın ‘California Streaming’ etkinliği Salı günü gerçekleşecek ve şirketin iPhone 13, Apple Watch Series 7 ve belki de yeni AirPod’ları duyurması bekleniyor. Potansiyel yeni iPhone özellikleri arasında geceleri yıldızları fotoğraflama yeteneği, her zaman açık ekran ve portre modu videoları yer alıyor.

Aşağıdaki videoda, Macworld Genel Yayın Yönetmeni Michael Simon ve Computerworld Genel Yayın Yönetmeni Ken Mingis, etkinlikte neler beklendiğini tartışmak için Juliet Beauchamp’a katılıyor.

Kısaca haberler

Küresel çip sıkıntısının bir sonucu olarak bu yıl ve gelecek yıl piyasaya sürülen yeni iPhone’lar, iPad’ler ve MacBook’lar için fiyat artışı geliyor.

Anders Lundberg, geçen haftaki Apple Kahvaltısında ‘App Store kuşatma altında’ analizimizi takip ederek, App Store’un baskı altında olduğunu ve Apple’ın çatırdadığını bildirdi.

Bu arada Apple ve Epic yasal anlaşmazlığında bir dönüm noktası kararı, App Store’u sonsuza dek değiştirebilir.

Martyn Casserly, tartışmalı görüşler için düzenli Salı köşemiz Different Think’te, Apple’dan nazikçe sağlığına zarar vermeyi bırakmasını istiyor.

Çinli bir şirket, iPhone’u patent ihlali nedeniyle yasaklamak istiyor. Xiao iRobot, Apple’ın 10 yıl öncesine dayanan bir patent anlaşmazlığına konu olan Siri ile iPhone’ların üretimini, satışını ve ihracatını durdurmasını istiyor.

Apple TV+ eleştiriden payını alıyor, ancak bu hafta beklenmedik bir şekilde sırtına vurdu: Bir rapor, kullanıcı gizliliği için en iyi akış hizmeti olduğunu buldu.

Yazılım, hatalar ve sorunlar

Apple, yaygın eleştirilerin ardından CSAM fotoğraf tarama planının kullanıma sunulmasını erteledi. Dünyanın dört bir yanındaki insan hakları kuruluşları, “çocuk koruma” yaklaşımının iyi niyetli olsa da, kullanıcıların gizliliğini ihlal edebileceğine ve bir gözetim aracı oluşturabileceğine dikkat çekti.

Macalope, iOS 15’in beta değişiklikleri Apple’ın nihayet dinlediğini gösteriyor – tıpkı her zaman olduğu gibi.

WhatsApp, uygulamanın en son iOS beta sürümündeki yeni bir özelliği temel alan seçici bir gizlilik özelliği planlıyor. Bu özellik, Son Görülme durumunuzu bazı kişilere göstermenize, diğerlerine göstermemenize olanak tanır.

söylenti değirmeni

iPad 8 tükendi ve yeni nesil iPad’lerin yakında burada olacağına dair net bir ipucu sunuyor.

Apple, tümü tek bir cam parçasına yerleştirilmiş bilgisayar, ekran, klavye ve izleme dörtgeni ile kavisli bir iMac için patent aldı. İşte böyle görünebilir:

Proje lideri Doug Field’ın Apple’dan ayrılıp Ford’a taşındığı haberinin ardından Apple Car projesi tehlikede görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman, bunu “Apple’ın otomobil projesi için aksiliklerle dolu bir tarihteki en büyük gerileme” olarak nitelendirdi.

Sızdıran Jon Prosser (diğer adıyla Prosstradamus), Apple’ın gelecek yılki model hakkında büyük bir açıklama yapmak için bu yılki iPhone tanıtımına davetiye gönderdiği haftayı seçti. Tim Cook’un ona Noel kartı göndermesi pek olası değil. Prosser, iPhone 14’ün şöyle görüneceğini düşünüyor:

Görüntü Ön Sayfa Tech’in izniyle.

Ancak Simon Lohmann, bu görüntülerin uzun vadede Prosser için utanç verici olabileceğinden korkuyor. Belki de yanlış oldukları ortaya çıktığı için; belki de serbest bırakıldıkları görünüşte kötü niyetli zamanlama nedeniyle.

Roman Loyola, Apple’ın MacBook Pro’yu kökten dönüştürmeyi planladığı altı yolu listeliyor.

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek Cumartesi görüşürüz, Salı günü iPhone etkinliğinin tadını çıkarın ve Appley’de kalın!

1. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)


Gönderen: Apple Yenilenmiş Mağaza

Önceki: 1.299 £

Şimdi: 1.099 £ (200 £ indirim)

256 GB depolama alanına sahip yenilenmiş bir M1 MacBook Pro’da 200 £ tasarruf edin. Apple Sertifikalı Yenilenmiş MacBook olarak, yenisinden ayırt edilemez olacağından emin olabilirsiniz! Yenilenmiş bir MacBook veya Mac’i nereden satın alacağınızla ilgili tam kılavuzumuza bakın.

2. Apple Watch Series 6 (44 mm, Hücresel)

screenshot

Şimdi: 409 £ (100 £ indirim)

Hücresel bağlantıya sahip 44 mm Watch 6’da 100 £ tasarruf edin!

3. Apple iPhone 12 mini (64 GB)


Şimdi: 579 £ (130 £ indirim)

4. Apple AirPods Maks

screenshot

Gönderen: Doğrudan Dizüstü Bilgisayarlar

Önceki: 549 £

Şimdi: 449 £ (100 £ indirim)

AirPods Max’teki bu 100 £ tasarruf, bugüne kadar gördüğümüz en büyük tasarruf.

5. Apple Apple TV 4K 2021


Gönderen: Currys/PC World

Önceki: 169 £

Şimdi: £159 (10 £ indirim)

6. Apple iPad Pro (2021, M1, 11 inç)

screenshot

Şimdi: 718,98 £ (30 £ indirim)

2021 için Apple’ın olağanüstü güçlü M1 donanımlı iPad Pro’sunda kullanışlı bir tasarruf. Bu, Amazon’da stokta kalmazsa veya Uzay Grisi kaplama istiyorsanız, KRCS’den £15 indirim.

7. Apple iPhone 11 (64GB) – Yenilendi

Gönderen: 4Gadgets

599 £

Şimdi: 399,99 £ (199 £ indirim)

4Gadgets’tan iPhone 11’de yaklaşık 200 £ tasarruf edin. Bu el cihazı “Mükemmel” durumda işaretlenmiştir.

8. 30 GB veriye sahip Apple iPhone X (yenilenmiş)


Gönderen: Mobiles.co.uk

Şuydu: ayda 26 £

Şimdi: ayda 21 £ (120 £ geri ödeme)

Vodafone’da 30 GB’lık sağlam bir veriyle Mobiles.co.uk’den yenilenmiş bir iPhone X’i hiçbir ön ödeme olmadan ayda yalnızca 21 £ karşılığında alın.

9. Apple MacBook Air, 512 GB, M1 (2020)


Şimdi: £1099,97 (149 £ indirim)

Beklemekte bir sakınca yoksa, şu anda Amazon’da bulunan M1 MacBook Air’de 149 £ gibi inanılmaz bir indirim var.

10. Apple iPad Air (2020, 64GB, Hücresel)


Şimdi: 549,40 £ (159,60 £ indirim)

Prime Day’den 230 £ indirim fırsatını karşılamayabilir, ancak bu, hücresel bağlantıya sahip iPad Air’de hala en iyi anlaşma.

11. Apple iPhone 8 (64GB, yenilenmiş)


Gönderen: MusicMagpie

Oldu: £174,99

Şimdi: £157,80 (%10 indirimli)

MusicMagpie, yenilenmiş bir iPhone 8 için en ucuz fiyatlardan birine sahiptir. Daha fazla iç rahatlığı için 1 yıllık garanti ile desteklenir.

12. Norton 360 Deluxe


Gönderen: Amazon

Önceki: 79,99 £

Şimdi: £11,49 (68,50 £ indirim)

Yaz Sonu İndiriminin bir parçası olarak Amazon’dan Norton 360 Deluxe 2021’den tasarruf edin. Doğrudan Norton’a giderseniz, genellikle yıllık 84,99 £ tutar, ancak ilk yıl için 34,99 £’a düşürülür.

13. Apple Watch Series 6 (40mm) – Yenilendi


Şimdi: 360 £ (119 £ indirim)

14. Apple iPhone 12 Pro Ultimate Paketi


Şimdi: £75 aylık (iPad Air 4, AirPods Pro ve 40mm Watch 6 ile)

Virgin’in nihai iPhone 12 Pro paketinin herhangi bir ön maliyeti yoktur.

15. Apple Okula Dönüş İndirimi

screenshot

Kimden: Apple Eğitim İndirimi

Şimdi: Mac’te 280 Sterlin’e kadar, iPad’de 80 Sterlin’e varan indirim (ücretsiz AirPods ile)

Apple’ın eğitim fiyatları tüm yıl boyunca mevcuttur. Hak kazanmak için, mevcut veya yeni kabul edilmiş bir üniversite öğrencisi, bir üniversite öğrencisi adına ebeveyn satın alan veya herhangi bir düzeyde öğretim üyesi olarak statünüzü kanıtlamanız yeterlidir. Ardından, ücretsiz bir AirPod çiftiyle birlikte yeni bir Mac’te 280 £’a kadar veya yeni bir iPad’de 80 £’a varan indirimlerden yararlanacaksınız. İşte bilmeniz gerekenler.

16. Sınırsız veriye sahip Apple iPhone SE (2020)


Şimdi: £22,99 aylık

17. Apple iPhone 12 (64 GB)


Şimdi: 679 £ (120 £ indirim)

18. Apple iPad Pro (2021, M1, 12,9 inç) – Wi-Fi + Hücresel


Şimdi: £1099 (50 £ indirim)

Amazon, 5G’li M1 iPad Pro 12.9in’de (128GB) iyi bir indirime sahip. Satılırsa, BT Shop’tan benzer bir fiyata alın.

19. elma müziği


Gönderen: O2

Şuydu: ayda 9,99 £

Şimdi: O2’de 6 aya kadar ücretsiz (59,94 £’a kadar indirim)

Yeni ve mevcut O2 müşterileri, uygun planlarda 6 aya kadar Apple Music alabilir – ister yalnızca SIM’de olsun, cihaz, telefon sözleşmeleri!

20. Apple iPad Pro 11 inç (2021, M1, 128GB)

screenshot

Şimdi: 717,45 £ (31 £ indirim)

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-iphone-13-3808183/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...