iPhone

İPhone 13 Neden Daha Küçük Bir Çentiğe Sahip Olacak

Apple’ın 2021 için yeni iPhone 13 telefonlarını duyurmasına dört ay kala, ne bekleyeceğimize dair iyi bir fikir edinmeye başladık. Bu döngüde iki veya üç söylenti tekrar tekrar gündeme geldi, birden fazla kaynak, örneğin çentiğin bu yıl önemli ölçüde küçüleceği konusunda bir fikir birliğine yakın bir şeye ulaştı.

Spesifik ayrıntılar daha belirsiz. Ekim ayında, zayıf Buz Evreninin çentiğin daha dar değil de daha kısa olacağını iddia ettiği bir teori hakkında rapor vermiştik; Jon Prosser’in Ocak ayında bir videoda kabul ettiği bir şey. Yine de son zamanlarda çıkan raporlar, tam tersine, çentiğin daralmaya ayarlandığını (34.83 mm genişlikten 26.80 mm’ye düşerek) ancak çok az daha derin (5.3 mm’den 5.35 mm’ye) olduğunu iddia etti.

Bu arada şimdi hemen hemen herkes, Apple’ın çentiği tamamen kaldıracağına dair bir zamanlar popüler olan teorilerin aşırı iyimser olduğunu kabul ediyor.

Bununla birlikte, yeni olan şey, Tayvan’daki DigiTimes sitesinden yol Apple, çok kötü huylu ekran izinsiz girişini küçültecek. Çentiğin küçülmesinin nedenlerinden biri, site raporlarına göre, Apple’ın şu anki boyutun yarısı kadar büyüklüğünde yeni bir Face ID sensörü seçmesidir.

Daha küçük Face ID sensörü yalnızca bu yılki iPhone modellerinde değil, gelecek yılın iPad Uzmanlarında da kullanılacak. Ancak bunların hiçbiri, tamamen çentiksiz bir iPhone isteyenlerin en az bir yıl daha beklemek zorunda kalacağı gerçeğini değiştirmez.

Yeni iPhone hakkında muhtemelen piyasaya çıkış tarihinden tasarıma, teknik özelliklere, fiyatlandırmaya ve daha fazlasına kadar daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız iPhone 13 haber merkezimizi ziyaret edin. Bu kadar uzun süre beklemekten hoşlanmıyorsanız, mevcut tüm modellerde en düşük fiyatları bulacağınız en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememize gidin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-smaller-notch-3804660/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...