mac

Dokunmatik Çubuk ‘Bir Sonraki MacBook Pro’dan Düştü’

Birden fazla kaynaktan gelen çok sayıda söylenti, Apple’ın bu sonbaharda, muhtemelen kaputun altında M1 işlemcinin (muhtemelen M1X) güçlendirilmiş bir sürümüyle birlikte tamamen yeni nesil MacBook Pro dizüstü bilgisayarları piyasaya süreceğini tahmin ediyor. Bu, 2016’dan beri ilk tamamen yeni MacBook Pro olacak.

Kaynaklar ayrıca Apple’ın MacBook Pro’nun tartışmalı sanal klavye şeridi olan Touch Bar’ı dizüstü bilgisayar için yeni bir iPhone benzeri tasarım ortaya çıkarırken çıkaracağını gösteriyor. Bu, aynı yöne işaret eden en son rapor tarafından desteklenmektedir.

Bilgiler, yeni bir raporda Apple’ın anonim kaynaklara atıfta bulunarak “gelecekte Touch Bar’ı iptal edeceğini” öngören Display Supply Chain Consultants (9to5Mac aracılığıyla) analistlerinden geliyor.

MacBook Pro’nun klavyesinin üst kısmındaki İşlev tuşlarının yerine ince bir dokunmatik ekran olan Touch Bar, 2016’da tanıtıldı ve hiçbir zaman tam olarak yakalanmadı. Bazı hayranları var, ancak birçok yazılım geliştiricisi onunla ne yapacağını bilmiyor gibiydi.

Bu tür donanım özellikleri, üçüncü taraf yazılım üreticilerinden aldıkları desteğe göre durur veya düşer. Sürekli bir ilgi eksikliği, benzer şekilde iPhone’un 2019’da bırakılan derin baskı 3D Dokunma özelliğini rahatsız etti.

Belki de şaşırtıcı bir şekilde, Touch Bar şu anda OLED ekranlar için (birimlere göre) üçüncü büyük hedeftir: Şu anda üretilen OLED ekranların %18’i, 2021’in ilk çeyreğinde endüstrinin gelirinin %1.2’sini oluşturan bir Touch Bar için kullanılacaktır. Bu nedenle, Apple bu öğeyi yaklaşmakta olan dizüstü bilgisayarlarından kaldırırsa, ekran üreticileri için tartışmasız bir şekilde önemli olacaktır.

Yaklaşan lansmanla ilgili en son dedikoduları düzenli olarak güncellenen yeni MacBook Pro söylenti merkezimizde okuyabilirsiniz. Sonbahara kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Pro fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesinde pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/touch-bar-dropped-macbook-pro-3806453/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...