iPhone

Boğa Apple iPhone 13 İçin 100 Milyon A15 Cips Siparişi Verdi

Hayatta çok az şey kesindir, ancak genel olarak Apple’ın her sonbaharda yeni bir iPhone duyurmasına ve o iPhone’un A harfi ile markalanmış bir işlemci çipi ve bir önceki yılki eşdeğer çipten bir numara daha yüksek bir işlemci çipi içerdiğine güvenebiliriz. 2021 sonbaharında iPhone 13 ve A15 yongasını bekliyoruz.

Apple açıkça her şey hakkında oldukça iyi hissediyor. CNBeta’dan (MacRumors aracılığıyla) yeni bir rapora göre, Apple bu yılki yeni iPhone’ların 100 milyon biriminde kullanılmak üzere 100 milyon A15 yongası sipariş etti. Bu, 12 serisi iPhone’ların ilk partisinde yaklaşık 75 milyon birimden çıktı.

Geçen yıl iPhone 12 telefon ailesi, özellikle Android hayranlarını iOS ekosistemine çekme konusunda başarılı oldu. Ancak uzmanlar – ve açıkçası Apple’ın kendisi – iPhone 13’ün daha da başarılı olmasını bekliyor. Cupertino teknoloji devinin, bir önceki nesle göre yaklaşık %20 artışla, takvim yılının sonuna kadar kendini yenilemek için 90 milyon ahize sipariş ettiğini zaten duyduk.

Selefi A14 Bionic gibi, A15 Bionic de 5nm (nanometre) teknolojisine dayanıyor ve Apple’ın 3nm’ye atlamayı 2022’deki A16’ya kadar tutması bekleniyor. performans, verimlilik ve güvenilirlik.

Her zamanki gibi, Apple’ın kendi fabrikaları olmadığı ve bileşen üretimi ile genel montaj için ortaklara güvendiği için Tayvanlı tedarikçi TSMC, A15 yongalarının üretiminden sorumludur.

iPhone 13 veya Apple’ın batıl inançları varsa iPhone 12s hakkında daha fazla söylenti duymak istiyorsanız, düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimize gidin. Eylül ayına kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/100-million-a15-chips-3806981/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...