iPhone

iPhone 13, 25W Hızlı Şarjı Destekleyecek

Bu sonbaharın yeni iPhone modellerinin lansmanı hızla yaklaşıyor – aslında geçen haftaki bir rapor, tarihi 14 Eylül olarak adlandırdı – ancak nelerin sunulacağı konusunda hala yeni söylentiler ortaya çıkıyor.

En son haberler, iPhone 12’nin 20W’a kıyasla 25W’a kadar hızlı şarjı destekleyeceği yönünde. özellikle beklendiği gibi iPhone 13 daha büyük bir pil kapasitesine sahipse farkedilmez.

Teorik maksimum şarj hızına ulaşmanın, ilgili tüm donanımların gerekli özellikleri karşılamasını gerektirdiğini belirtmekte fayda var; telefonun kendisi artık bir darboğaz oluşturmayabilir, ancak yine de daha düşük özellikli bir şarj cihazı/güç adaptöründen kaynaklanan bir darboğaz yaşayabilirsiniz.

Apple artık iPhone’larını ücretsiz bir şarj cihazıyla birlikte göndermiyor, bu nedenle sonunda kullanacağınız şarj cihazının hız sınırını tahmin etmek zor. Şirket, paketlenmiş şarj cihazlarından uzaklaşmanın, insanları 25W civarında şarj hızlarını desteklemeyebilecek eski şarj cihazlarını yeniden kullanmaya teşvik ederek israfı azaltmak için tasarlandığını iddia etti.

Apple’ın iPhone 13’ün lansmanına denk gelecek şekilde kendi 25W güç adaptörünü piyasaya sürmesi bekleniyor. Şu anda bir satıyor 20W birim £19/$19 için.

Akılda tutulması gereken başka bir komplikasyon, daha yavaş olan kablosuz şarjın popülerliğidir; MagSafe şu anda 15W ile sınırlandırılmıştır.

25W raporu, doğru tahminler konusunda pek bir geçmişe sahip olmayan Çin sitesi MyDrivers’dan geliyor; AppleTrack’in kaynak lider panosunda listelenmiyor. Yani bilgi bir tutam tuzla alınmalıdır.

iPhone 13 veya Apple’ın batıl inançları varsa iPhone 12s hakkında daha fazla söylenti duymak istiyorsanız, düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimizi ziyaret edin. Alternatif olarak, en iyi iPhone fırsatlarının toplanmasıyla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-25w-fast-charging-3806937/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...