Yazılım

Bloomberg, iOS 15’te Gelen Yeni Özellikleri Açıkladı


screenshot

Bloomberg’den yeni bir raporda, sitenin ünlü teknoloji muhabiri Mark Gurman, bu akşam WWDC’de tanıtılacak olan yeni iPhone yazılım güncellemesi hakkında kapsamlı bilgiler sundu. Gurman, iOS 15’teki yeni özelliklerin şunları içerdiğini iddia ediyor:

  • Otomatik yanıt için yeni ve genişletilmiş seçeneklerle yeniden tasarlanmış bildirim afişleri.
  • iPhone’unuzu çeşitli farklı durumlara ayarlama seçeneği (Rahatsız Etmeyin ve Araba Kullanırken Rahatsız Etmeyin satırları boyunca), bunların her birinin bildirimler için kendi kuralları ve aramalar, mesajlar vb. için uygunluk durumu vardır. Diğerlerinin yanı sıra uyku, çalışma ve araba kullanma durumları da olacak.
  • “Kullanıcının cihazına yüklenen her bir üçüncü taraf uygulaması tarafından hangi verilerin toplandığına ilişkin derinlemesine ayrıntı” sağlayan yeni bir kontrol paneli.

Gürman ne yapar değil Apple’ın mağazayı yönetme şeklini protesto etmek için geliştiricilerin ardı ardına ortaya çıktığı bir yıla rağmen, beklenti App Store’un politikalarının toptan yeniden düşünülmesidir. (Tam anlamıyla memnun kalan Snap gibi birkaç istisna dışında.) Bunların en yüksek profilli olanı, en çok satan oyunu Fortnite yapan Epic Games’ti; iki firma şu anda uzun bir yasal mücadelenin sonucunu bekliyor.

Gurman, iPhone’dan uzakta, sağlık özellikleri ve arayüzdeki değişiklikler de dahil olmak üzere tvOS ve watchOS için büyük haberler öngörüyor. Ancak geçen yıl Big Sur için yapılan büyük duyuruların ardından macOS’un bu yıl yalnızca küçük bir güncelleme alacağını söylüyor.

Açılış konuşması bu gece (7 Haziran) İngiltere saatiyle 18:00’de başlıyor. WWDC 2021’i nasıl izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Yaklaşan iPhone yazılım güncellemesiyle ilgili en son söylentiler için iOS 15 kılavuzumuza göz atın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-features-ios-15-3805308/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...