Apple

Apple’ın Eddy Cue’su Yeni İş Ünvanını Aldı

Apple’ın en yüksek rütbeli ve en uzun süredir hizmet veren çalışanlarından birinin iş unvanında yapılan bir değişiklik, şirketin değişen öncelikleri hakkında bir fikir verdi.

Eddy Cue, 1989’dan beri Apple’da çalışmaktadır ve uzun süredir İnternet Yazılımları ve Servislerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı unvanına sahiptir. Ancak Apple şimdi bu başlıkta küçük bir değişiklik yaptı, 9to5Mac’e göre.

Apple basitçe başlıktan “İnternet Yazılımı”nı kaldırdı. Geriye Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı kaldı.

Değişiklik, Apple’ın (öncelikli olarak, salt finansal terimlerle) bir iPhone satıcısından bir hizmet satıcısına, geniş bir iPhone sahipleri tabanına dönüşmeye çalışmasıyla önemi artan bir alan olan Apple’ın artan odaklanmasını vurgulamaktadır.

En son kazanç çağrısında Apple, App Store, iTunes, Apple Music ve iCloud’u içeren hizmetlerin Mac’lerden, iPad’lerden ve giyilebilir cihazlardan daha iyi performans gösteren ikinci en büyük gelir kaynağı olduğunu duyurdu. Hizmetler, 2020’nin 3. çeyreğindeki 13,2 milyar dolarlık gelirden 2021’in üçüncü çeyreğinde 17,5 milyar dolarlık gelir getirdi.

Eddy Cue’nun iş tanımı ayrıca iTunes gibi eski platformlara yapılan referansları kaldırır ve Apple Card, Apple Podcast’ler ve Apple TV+ gibi daha yeni hizmetler ekler.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apples-eddy-cue-gets-new-job-title-3807465/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...