Apple

Apple Kulaklık Hangi Yöne Baktığınızı Anlayacak

Apple’dan bir AR ve VR başlığının söylentileri uzun süredir dolaşıyor, ancak son ürün satışa çıkana kadar beklemek için fazla zamanımız olmayabilir: analist Ming-Chi Kuo, Apple “karma gerçeklik” başlığının birleştiğini belirtti. hem AR hem de VR, 2022’de görünebilir.

Kuo’nun Mart ayı yatırımcı notuna göre, Apple VR başlığı, kullanıcının nereye baktığını belirlemek için gözü takip edebiliyor. Kuo, mevcut sanal gerçeklik başlıklarının çoğunun el kumandalarıyla nasıl sınırlandırıldığına dikkat çekiyor ve göz takibini “kulaklıklar için en önemli yeni insan-makine arayüz teknolojisi” olarak tanımlıyor.

Bu, etkileşim için yeni olanaklar yaratabilir, örneğin bir göz kırpması sensörler tarafından tanınabilir veya bir nesneye uzun süre bakmak, görüntülenecek ek bilgileri tetikleyebilir. Apple patentli bakış kontrolü 2020’de geri döndü.

Kulaklık, sahibini biyometri kullanarak tanımlamak için kullanılabilecek iris tanıma teknolojisine de sahip olabilir. İris tanıma, kullanıcılar gözlükleriyle uygulama satın almak veya Apple Pay kullanarak ürünler için ödeme yapmak istediklerinde de kullanılabilir.

Kuo, kulaklığı “mobil” yerine “taşınabilir” olarak tanımlayarak, bir akıllı telefon gibi her yerde kullanılmak üzere tasarlanmadığını, ancak muhtemelen evinizde en iyi sonucu vereceğini belirtiyor.

Apple, gerekli grafik hesaplamalarının miktarını azaltmak için görüş açısı bilgisini de kullanabilir. Doğrudan kullanıcı tarafından görülemeyen alanlar daha düşük kalitede işlenebilir, çünkü bulanıklıkları doğrudan kullanıcının görüşündeki alanlara göre daha az fark edilir.

Apple kulaklığın, mevcut Mac’lerden M1 ile ilgili bir yonga tarafından çalıştırılması muhtemeldir, ancak yine de performansını aşabilir.

Kuo, bunun yaklaşık 1.000 $ ‘dan başlayan yüksek kaliteli bir cihaz olacağını belirtiyor. Apple’ın 2022’de karma gerçeklik başlığını satmaya başlayabileceğine inanıyor. Böyle bir ürün, HTC Vive Pro veya Valve Index gibi benzer fiyatlı üst düzey ürünlerle rekabet ediyor.

Macrumors ve Macwelt aracılığıyla.

Apple Gözlükleri ve Apple VR kulaklığı hakkında bilgi edinin.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...