Apple

Apple Breakfast: Big MacBook Pro’nun Yeniden Tasarımı

Apple pek çok haber üretir ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Aklınız bu hafta başka şeylerle ilgiliyse, Apple ile ilgili başlıklardan oluşan derlememiz sizi güncel hale getirecek.

Düzenli olarak toparlanmak istiyorsanız, haber bültenlerimize kaydolun. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

Elveda, Touch Bar?

Bu hafta, birçok raporun MacBook Pro’nun yakında ve radikal bir şekilde yeniden tasarlanacağına işaret ettiği Mac topraklarında yükseliş.

Tuhaf bir şekilde, bu raporlar, yeni Pro’nun kare kenarlı bir kasa ve öne çıkan özellikler arasında MagSafe’in geri dönüşü ile 2020’nin sonundaki iPhone’lardan birçok açıdan liderliğini alacağını iddia ediyor. Ancak en bölücü değişiklik, birkaç kişi tarafından sevilen, bazıları tarafından nefret edilen, birçok kişi tarafından görmezden gelinen Touch Bar’ın yerini fiziksel işlev tuşlarının alması olabilir.

Ayrıca, neredeyse herkes için iyi haber olacağını düşündüğümüz daha fazla liman olacak. MacBook Pro haber merkezimizdeki tüm söylentileri takip edin.

Hyundai başka bir gün

İCar (veya daha gerçekçi bir ifadeyle Apple Car) son zamanlarda aklımızda çok yer tutuyor.

Apple, bu proje için yerleşik bir otomobil üreticisiyle ortaklık kurabilir ve son zamanlarda çokça ortaya çıkan bir isim Hyundai’dir. Bu şirket, geçen hafta şaşırtıcı bir şekilde elektrikli otomobil üretme konusunda görüşmelerde bulunduklarını doğruladı, ancak daha sonra Apple’ın tüm sözlerini kaldırmak için açıklamayı derhal revize etti. Profesyonel ipucu: Bu tür anlaşmalara fasulyeleri dökmemek genellikle en iyisidir.

Ama söylenti ölmeyecek. Geçen Pazar günü bir Reuters raporu, “Hyundai Motor ve Apple Inc’in Mart ayına kadar otonom elektrikli otomobiller için bir ortaklık anlaşması imzalamayı ve ABD’de 2024 civarında üretime başlamayı planladığını” iddia ederek yeniden başlattı. Bu bize oldukça kesin görünüyor, ancak her iki taraf da (şu anda) iyi oynuyor.

Diğer olasılık ise, Apple’ın kendisine bir otomobil şirketi satın alması ve böylece proje için gerekli uzmanlık ve imkânları kazanmasıdır. Noel’den önce Elon Musk, Apple’ın bir zamanlar Tesla’yı mevcut değerinin onda birine satın alma fırsatına sahip olduğunu iddia etti, ancak Tim Cook toplantıya katılmayı bile reddetti; bu hafta 2020’de elektrikli otomobil startup’ı Canoo’yu almayı düşündüğünü öğrendik.

Canoo ve Hyundai, tesadüfen Şubat 2020’de bir geliştirme ortaklığına girdiler. Bu küçük bir dünya.

Kısaca haberler

Apple, geçen yaz 100 milyon dolar taahhüt ettiği Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi’nin ayrıntılarını açıkladı. Projeler arasında Propel Center (Historically Black Colleges and Universities öğrencileri için bir öğrenme merkezi), Detroit’teki yeni bir Apple Developer Academy ve bir yığın hibe ve burs yer alıyor.

Twitter’dan yasaklananlar arasında popüler olan ‘konuşma özgürlüğü’ uygulaması Parler, ABD Kongre Binası’na saldırıyı planlamak için kullanıldığı yönündeki iddiaların ardından bu hafta App Store’da yasaklandı.

Panik! macOS 12 zaten test aşamasında!

Epic, Apple’a karşı bu sefer Londra temyiz mahkemesinde bir dava daha açtı. Görünüşe göre geliştirici, Fortnite’ı App Store’a geri almak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek.

Beklenmedik bir hata mesajına dayanarak, Apple’ın, uygulama resmi olarak Mac App Store’da bulunmadığında, M1 Mac’lere iOS uygulamalarının ‘yan yüklemesini’ yakında yasaklayacağı anlaşılıyor.

WhatsApp’ın gün geçtikçe kullanıcılarını kaybetmesiyle Peter Müller, Android için iMessage’ın zamanının geldiğini savunuyor.

Apple’ın AMD ile ortaklığı şaşırtıcı bir şekilde devam ediyor gibi görünüyor. CES’te ikinci şirketin CEO’su Dr Lisa Su, M1 çipi ve getirebileceği yenilik fırsatları hakkında sıcak bir şekilde konuştu.

Apple Studios, Ridley Scott’ın Napolyon destanı Kitbag’i finanse etmeyi kabul etti. Yine de fazla heyecanlanmayın: üretimin 2022’ye kadar başlaması beklenmiyor.

16 yaşındaki bir çocuk, iPhone 7 üzerinde çalışan bir Linux videosu yayınladı. Neden diye sormayın, neden olmasın.

2020’nin sonundaki iPhone modelleri Çin’de çok iyi satıldı. Bunun nedeni, 5G’nin orada daha olgun bir pazar olması olabilir: En son satış döneminde Çin’de 4G’den daha fazla 5G satıldı.

BMW, bir iPhone’un bir aracın kilidini açmasına izin veren Apple’ın dijital otomobil anahtarı teknolojisini kullanan ilk otomobil üreticisiydi. Şimdi de U1 çipini aynı amaçla iPhone’larda ilk kullananın olacağını duyurdu, bu da telefonu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Hatalar ve sorunlar

Yaklaşan bir macOS Big Sur güncellemesi, bazı M1 Mac’lerin Bluetooth aksesuarlarına bağlanırken yaşadığı sorun için bir düzeltme getirecektir.

Kalp pili veya ICD’si olanlar, MagSafe’den etkilenebilecekleri için iPhone 12 serisi telefonların çevresinde dikkatli olmalıdır. Detroit’teki Henry Ford Hastanesi’ndeki araştırmacılar, bir hastanın göğsünün doğrudan sol tarafına yerleştirilen bir iPhone 12’nin implante edilmiş Medtronic defibrilatörünün çalışmayı durdurmasına neden olduğu bir vakayı bildirdi.

iPhone sahipleri, müzik sesinin bazen 15 dakika sonra düştüğünü ve bazı durumlarda tekrar açılamadığını bildirdi. Kullanıcıların işitmesini korumak için tasarlanmış bir özelliğin sonucudur.

Şirketin kendi uygulamalarının güvenlik duvarlarını ve VPN’leri atlamasına izin veren ve genel olarak bir güvenlik riski olarak kabul edilen Apple’ın Big Sur beyaz listesi, macOS 11.2 beta 2’den itibaren kaldırıldı.

Söylenti değirmeni

Yeni iPad Uzmanları geliyor! Yeni modellerin CAD görüntüleri çevrimiçi olarak sızdırıldı ve Apple’ın tasarımı çoğunlukla 2020 sürümüyle aynı tutmayı planladığını öne sürüyor, ancak birkaç milimetre yükseklik ve genişlikten (ve muhtemelen hoparlörler yeni bir konumda) kesildi.

Bu Nisan ayında yeni bir iPhone SE ve bazı yeni AirPods Pro alacağız gibi görünüyor. Yeni bir iPad mini de yolda. (Ya da o kadar küçük değil; daha büyük bir ekrana sahip olacak.)

İPhone 13, duyduğumuz gibi, sadece daha küçük bir çentikle iPhone 12’ye benzeyecek. Aslında kulağa … oldukça iyi geliyor mu?

Kuşkusuz bunu bir süredir söylüyorduk, ancak AirTag’ler yakında piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Metin dizesini girerseniz findmy: // öğeler iPhone veya iPad’inizdeki Safari URL çubuğunda (iOS 14.3 veya iPadOS 14.3 çalıştırdığı varsayılarak) Bul uygulamasında anahtarlar ve bisikletler gibi nesneleri izlemeye ayrılmış yeni bir gizli sekme göreceksiniz.

Bir risk sermayesi firmasına göre – hadi burada dürüst olalım – News + ve TV + abonelik hizmetlerinin karma başarılarının ve Fitness + ‘ın yakın zamanda piyasaya sürülmesinin ardından, Apple önümüzdeki yıllarda daha fazla’ Plus ‘hizmeti sunacak. Podcast’ler +, Hisse Senetleri +, Mail +, Haritalar + ve Sağlık + ‘nın portföye yapılan makul eklemeler olduğunu öne sürüyor.

Apple’ın nihayet Microsoft Store’daki Windows için iTunes’u yakından takip edecek bir TV uygulamasıyla değiştirmek için ayrı Müzik ve Podcast uygulamaları üzerinde çalıştığına inanılıyor.

Ve bu hafta bu kadar. Appley’de kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...