iPad

Apple’ın Bahar Etkinliği Bilmecesi: iPad Çok İyi, Sıkıcı

Aşınmış bir bilgelik parçası, hiçbir şeyin ilk versiyonunu asla satın almamalısınız. Çığır açan bir ürün, yeni bir şey yapmakla ilişkili doğal diş çıkarma sorunlarının yanı sıra ihtiyaç başlangıçta iyi olmak. Erken benimseyenler onu yine de övünme hakları için satın alacaklar, diğerleri sahip olmayı dileyecek ve sürüm iki, böcekleri ortadan kaldıracak ve her şeyin başlangıçta olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayacak.

Tüm zamanların en iyi Apple ürünleri hakkındaki son özetimize katkılarımı yazarken bu konsept hakkında çok düşündüm. Farkında olmadan, savunduğum iki ürün olan Apple Watch Series 2 ve 2018 Apple Pencil, umut verici ancak kusurlu ilk denemelerin devamı niteliğindeydi. Ve her iki durumda da, kusurlar öylesine göz kamaştırıcıydı ve gelişmeler o kadar tatmin ediciydi ki, küçük bir parçam Apple’ın bu sorunları kasıtlı olarak bırakıp bırakmadığını merak etti, böylece düzeltmesi gereken bir şey vardı. İdeal ürün döngüsü: çekici derecede ilginç bir sürümle başlayın, sürüm iki ile en bariz sorunları çözün ve her birinin sunduğu bir dizi devam filmi ile izleyin. sadece Müşterileri yükseltmeye ikna etmek için yeterli iyileştirme.

Teknoloji dünyasında, yanlış bir şekilde tartışılabilir, ilk seferde doğru yapmak aslında kaçınılması gereken bir şeydir çünkü sizi gidecek hiçbir yer bırakmaz. Teknoloji şirketleri sürdürülebilir uzun vadeli büyüme istiyor ve bu da onları yıllar süren yinelemeden sonra kaçınılmaz olarak eskimeye doğru itiyor. Nihayetinde, elbette, her zamankinden daha fazla kısmi iyileştirme süreciyle, bir üretici kaçınılmaz olarak bir ürünün müşterinin isteyebileceği kadar iyi olduğu noktaya ulaşacak ve yükselticileri veya değiştiricileri motive etmek zorlaşacaktır. Metallaşmış olacak.

Hızlı başarısız ol, yavaş yavaş başarılı ol

Apple tartışmalı bir şekilde uzun zaman önce iPhone ile metalaşmaya ulaştı. İlk yıllardaki ileriye doğru atılımlardan ziyade, son yinelemeler nazik yükseltmeler (bir incelemecinin keşfetmek için çok çalışmak zorunda olduğu inanılmaz niş kamera iyileştirmeleri gibi) sunarken, tasarım değişiklikleri o kadar seyrek oluyor ki küçük ince ayarlar büyük iyileştirmeler olarak lanse ediliyor.

Ancak iPhone benzersizdir. Düzenli yükseltmeler, kısmen telefon sağlayıcılarının sözleşmelerini tatlandırmak için yeni ahizeleri kullanma şekli ve kısmen de telefonların hayatımızdaki her yerde bulunma şekli ve küçük iyileştirmelerin bile tekrarla güçlendirilmesi sayesinde akıllı telefon zihniyetinde pişiriliyor. Benim hissim – ve Apple’ın finansal grafiğindeki çizginin şekli – iPhone’un pizzazz yükseltme eksikliğinden muzdarip olmadığını gösteriyor. İPad o kadar şanslı değil.

Tabletleri almaya devam et

On yıldan fazla bir süre sonra, tablet akıllı telefonun yaygın çekiciliğine hiçbir zaman ulaşamadı ve muhtemelen asla olmayacak. Herkesin bir tane satın alması gerekli değildir, satın alanların hayatında her yerde bulunur. Ve çoğu insan iPad’lerini her üç veya dört yılda bir yükseltiyor.

Bu, tabletlerin kullanım şekli ile ilgili olabilir. Çoğumuz için bunlar temelde içerik tüketim cihazlarıdır: kullanışlı web tarayıcıları, Netflix eğlence istasyonları ve dizüstü bilgisayarlardan daha kolay taşınabilen ve telefonlardan daha büyük ekranlara sahip güvenli çocuk dikkat dağıtıcıları. Ekran düzgün çalıştığı ve işletim sistemi sevdiğiniz üç veya dört uygulamayı çalıştırmak için yeterince güncel olduğu sürece, yıllar önce aynı hırpalanmış iPad’i kullanmaya devam etmenizde bir sorun yok. Genelde özel bir darbenin cazibesine daha duyarlı olan oyuncular bile, en yeni iPadOS oyunlarını çalıştırmak için en son donanıma ihtiyaç duymaz.

Apple’ın kendi iPad yükseltme döngüsü, tablet pazarının daha az aciliyetini yansıtıyor. iPad Pro, şirketin üst düzey tableti normalde her bir buçuk yılda bir güncelleniyor ve en sert yaratıcı profesyonellerin bile korkutucu Pro fiyat etiketini bu kadar sık ​​yutmasını hayal etmek zor. Diğer iPad’ler biraz daha düzenli olarak çıkıyor – Apple her yıl normal bir iPad’i sıkıyor – ancak zaman çizelgesinde iki veya iki kişilik yeni bir iPad Air veya iPad mini modelini görmediğimiz garip ve açıklanamayan boşluklar olacak. üç yıl ve kimse fark etmiyor.

Bu bizi, hemen hemen herkesin Apple’ın 20 Nisan Bahar Yüklü etkinliğinde yeni bir iPad Pro duyuracağını kabul ettiği 2021 baharına getiriyor. Bu her zamankinden daha erken – son model 2020 baharında çıktı – ancak genel his, 2020 iPad Air’in Pro’nun gök gürültüsünü tamamen çaldığı ve kendi varlığını haklı çıkarmak için acilen bir yükseltmeye ihtiyacı olduğu yönünde.

Ancak bu normalden daha hızlı dönüş ve giderek metalaşan tablet endüstrisini etkileyen daha büyük rahatsızlık, Apple’ın bizi yeni özelliklerle uçurmaya çalıştığı anlamına geliyor. Çünkü yıllar önce yeterince iyi olan bir ürüne gerçekten ne katabilir?

Zirvede sıkıcı

2021 iPad Pro’dan gerçekçi bir şekilde bekleyebileceğimiz yükseltmeleri dikkatlice düşünelim. Neredeyse yinelemeli yükseltmenin tanımı gibi yeni bir işlemci edinme garantisi var. Hücresel modelde 5G sunması için iyi bir şans var, bu kullanışlı ancak iPhone 12’de sıkıcı ve iPad’de daha da niş. Güncellenmiş bir tasarım olsa bile, 2018’de Face ID’ye geçmek kadar radikal bir şeyden bahsetmiyoruz – büyük olasılıkla çerçevelerin daralması ve tüm ekran idealine doğru kademeli bir yaklaşım olacak.

Bunların hiçbiri 2021 için iPad Pro’nun kötü bir tablet olacağı anlamına gelmiyor, sadece bir önceki yıl çıkan mükemmel üründen yalnızca biraz daha iyi olan bir ürün için heyecan yaratmanın zor olduğu anlamına geliyor. İPad başlangıçta çok iyiydi, her yükseltme büyük ölçüde yinelendi. Pil ömrü aynı, biçim faktörü büyük ölçüde aynı ve genel amaç esasen 2010’daki ile aynı. Arkadaki Apple logosu bile hala portre modunda. Ve şu anda önümüzdeki Salı gününden itibaren yutturmacanın nereden geleceğini görmek zor.

Söylentilerin geri kalanı da oldukça sıkıcı. Tedarik zinciri kaynaklarına göre AirPod’lar sonbahara kadar ertelendi. Apple TV ile ilgili ciddi bir ümit vaat eden sızıntı eksikliği var ve AirTag, Find My uygulamasının yine de üçüncü taraf nesne izleyicilerini destekleyeceğine dair erken duyuru ile büyük ölçüde azaldı.

Bu nedenle, bazılarımız Apple’ın bir bahar etkinliği düzenlediğine olan inancını kaybetmeye başlamıştı. Belki de gururunu yutacağını, en son ürün grubunun o kadar heyecan verici olmadığını kabul edeceğini ve her şeyi basın bültenleri yoluyla yapacağını düşündük. Apple bunu geçmişte yaptı, ancak bu sefer bir etkinlik düzenleme ihtiyacı hissetti.

Öyleyse belki de Apple’ın yeni bir Mac gibi bir şeyi vardır. Intel’den Apple silicon’a geçişle, bir nesilden diğerine heyecan verici gelişmeler bekleyebiliriz. Intel’e bu kadar uzun süre bağlı kalarak Apple’ın akıllıca bir şekilde ürünlerini çok yakında çok iyi hale getirmediğinden emin olduğunu söyleyebilirsiniz. Öyleyse, akıllara durgunluk veren davet teorisinin doğru olduğunu ve yeni bir iMac’in görünürde gizlendiğini umalım. Aksi takdirde, Spring Loaded bir Spring Letdown olabilir.

Önümüzdeki haftaki duyurularla ilgili en son sızıntılar ve spekülasyonlar için Apple’ın 20 Nisan bahar etkinliğinde neler beklemelisiniz başlıklı makaleyi okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/opinion/ipad-too-good-3803750/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...