iPad

Yeni iPhone’lar, iPad’ler ve MacBook’lar İçin Fiyat Artışı Geliyor


screenshot

Nikkei Asia’dan gelen bir rapora göre Apple’ın bu sonbaharda piyasaya sürdüğü yeni cihazların fiyatlarını yükseltmesi yüksek ihtimal.

Bu tatsız haberin nedeni, TSMC, Qualcomm, NXP ve Nvidia gibi tedarikçilerin bileşenleri için daha fazla ücret talep etmesine yol açan küresel çip sıkıntısıdır. Bu da Apple, Samsung, Xiaomi, HP ve Dell gibi elektronik üreticilerini ürünleri için marjları azaltmak veya fiyatları yükseltmek arasında seçim yapmaya zorluyor ve çoğu durumda ikinci seçenek daha çekici.

Daimler’in patronuna göre, COVID-19 salgını ve Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşının neden olduğu çip sıkıntısı 2020’den beri devam ediyor ve muhtemelen 2023’e kadar devam edecek. Apple, pazardaki büyüklüğü ve gücü ve tedarikçilerden sağladığı ayrıcalıklı muamele sayesinde şimdiye kadar nispeten etkilenmedi, ancak bu sonsuza kadar devam edemez.

Tam olarak ne kadar bir zam olacağı belli değil, ancak yeni ürünlere olan talep muhtemelen o kadar yoğun olacak ki, şüpheli müşterilerin çoğu, Apple’ın sunduğu yenilikler için birkaç yüz pound veya dolar fazladan ödemeye istekli olacak. yaklaşan cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar.

Eylül’de çıkacak olan yeni Apple ürünleri derlememizde tartıştığımız gibi, kesinlikle yoğun bir sezon olacak. Apple’ın sırasıyla Eylül, Ekim ve Kasım ayları için ayrı duyurularla hızlı bir şekilde art arda üç sanal etkinlik düzenlemesi bekleniyor.

Bu ay beklenen iPhone 13, Apple Watch Series 7 ve yeni AirPod’ların yanı sıra Apple, üst düzey MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarını güncelleyecek ve belki de yeni bir iPad mini de dahil olmak üzere bir veya daha fazla yeni iPad’i piyasaya sürecek.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/price-hike-new-iphones-ipads-macbooks-3808144/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...