Yazılım

WhatsApp Grup Görüntülü Sohbetler İçin Yeni Özellik Ekliyor

WhatsApp, grup görüntülü görüşmelerini büyük ölçüde iyileştirmesi gereken yeni bir işlev tanıttı. Facebook’un sahibi olduğu şirketin bir blog gönderisinde duyurduğu gibi, kullanıcılar artık konuşma başladıktan sonra bile grup görüşmelerine katılma seçeneğine sahip olacaklar.

Yeni işlev kademeli olarak kullanıma sunulacak, bu nedenle tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması biraz zaman alabilir.

Bu yeniliğin ilk belirtileri, bu ayın başlarında, Apple’ın TestFlight hizmetinde 2.21.140.11 beta sürümünde görüldüğünde geldi. Wabetainfo’nun 13 Temmuz’da bildirdiği gibi, güncellenmiş bir arayüz, kullanıcıların halihazırda devam eden video görüşmelerine katılmalarını sağlıyor.

Bu yeni işlev, bir grup araması başlatıldığında, davet edilen WhatsApp kullanıcısının artık hemen katılmak zorunda olmadığı anlamına gelir. Devam eden grup görüşmesi hakkında bir mesaj alır ve istediği zaman buna katılabilir. Grup aramasına girdikten sonra, kullanıcı istediği zaman telefonu kapatabilir ve daha sonra grup araması olduğu sürece tekrar katılabilir.

Yeni arama bilgisi ekranında, kullanıcı bir grup aramasına kimlerin davet edildiğini ve kimlerin halihazırda katıldığını görebilir.

Cevapsız bir grup (video) görüşmesine nasıl katılınır

Bir grup araması başlatılırsa, davet edilen WhatsApp kullanıcıları ilgili bir bildirim alır ve buna hemen katılabilir.

Alternatif olarak, Yoksay düğmesine dokunabilirsiniz. Daha sonra Aramalar sekmesine tıklayabilir ve devam eden grup aramalarını görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz kişiye dokunun, ardından Katıl’a basın.

Grup aramaları hakkında daha fazla bilgiyi WhatsApp’ın SSS bölümünde bulabilirsiniz. Veya daha fazla ipucu için WhatsApp’ta grup görüntülü araması nasıl yapılır başlıklı makaleyi okuyun.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whatsapp-group-video-chats-3806771/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...