Apple

Fired Ad Manager Hitleri Geri Döndü: ‘Apple Yazdıklarımın Bilincindeydi’

2000’den fazla Apple çalışanı tarafından imzalanan bir imza kampanyasının dağıtılmasının ardından şirket, geçen hafta reklam müdürü Antonio García Martínez’i kovdu. Ancak şimdi eski personel üyesi, olayların kendi versiyonunda sallanıyor.

Garcia Martínez kitabın yazarıdır Kaos Maymunları, iddia edilen kadın düşmanı ve ırkçı yorumlarla dolu olduğu için geniş çapta eleştiriliyor. Apple, şirketten ayrıldığını duyururken şunları yazdı: “İnsanları oldukları için aşağılayan veya onlara ayrımcılık yapan davranışların burada yeri yoktur.”

Ama şimdi Garcia Martínez, Twitter dizisi, Apple kitabın ve onu işe almadan önce yazdıklarının “çok iyi” farkındaydı. Ayrıca, şirketin işten çıkarılmasının – yolların karşılıklı olarak ayrılması değil, “ani bir karar” işten çıkarılması konusunda ısrar ettiği – “iftira niteliğinde ve kategorik olarak yanlış” olarak tanımlıyor.

Garcia Martínez, işe alım sürecinde, referanslarının kapsamlı bir şekilde kitabı ve “edebi olmaktan ziyade gerçek profesyonel kişiliğim” hakkında sorgulandığını yazıyor.

Anlaşılan bu bulguların hiçbiri Apple’ın işe alım ekibini ertelemek için yeterli değildi. Reklam verileri ve mahremiyetle ilgili deneyiminin şirketin o alandaki planlarıyla ilgili olduğunu ve “beni o zamanki görevimi bırakmaya ikna ettiğini” iddia ediyorlar.

“Kariyerimi yıllarca Apple’da inşa etmeye karar vermiş” olan Garcia Martínez, daha sonra görevden alınmasına şaşırmış görünüyor ve “Apple’da geçirdiğim süre boyunca benim tarafımdan herhangi bir olumsuz davranış” ı reddediyor.

Chaos Monkeys’in daha az hoş pasajlarının, yazarının Apple tarafından işe alınmasından çok önce bilinmesi kesinlikle böyledir. Geçen hafta tartıştığımız gibi, Chip Huyen, Garcia Martínez 2019’un başlarında Wired için yazmaya başladığında yayınlanan bir blog gönderisinde bu zemini kapsamlı bir şekilde ele aldı.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/fired-ad-manager-hits-back-3804654/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...