mac

Apple Patentleri Klavyesiz MacBook – Macworld UK

Apple, bir MacBook ile ilgili başka bir patent aldı. Macs’in izleme panelini kaldırmanın ve dokunsal çıktılarla değiştirmenin bir yolunu tartıştığımız birkaç hafta önce yazdığımız gibi, 30 Mart 2021’de verilen yeni patent sadece pad’i değil, klavyeyi de kaldırıyor gibi görünüyor!

Yeni verilen patent, “elektronik cihazlar için yapılandırılabilir kuvvete duyarlı giriş yapısı” ile ilgilidir.

Patent, Apple’ın, tuşların altına toz ve enkaz sıkıştığı zaman bazen düzeltilemez arızalara maruz kalan sorunlu kelebek mekanizmalı klavyelerde yaşadığı gibi mekanik klavyelerle ilgili problemi önlemek için tasarlanmış gibi görünüyor.

Bu patentte, normalde bir dizüstü bilgisayarın klavyesini ve izleme panelini bulacağınız giriş alanı, tek bir temas metal yüzeyidir. Bu yüzeyin altında, giriş ve diğer kontrollerin yerleşik olduğu iki katman vardır.

Basınca yol açan bir katman, kullanıcıya girdiler ve metal yüzeydeki küçük yarı saydam delikler hakkında geri bildirim sunabilir, düğmelerin veya kenarlıkların görüntülenmesine ve buna uyacak şekilde uyarlanmasına izin verebilir.

İlginçtir ki, patente göre, kullanıcı giriş alanını kendisi yapılandırabilir. Dolayısıyla, bir klavye yerine, tüm yüzey örneğin bir sayı klavyesi veya izleme paneli olarak kullanılabilir.

Apple’ın benzer konularda çok sayıda patenti var ve bunun asla gün yüzüne çıkmaması mümkündür. Şirket bu patenti ilk olarak 2015 yılında geri gönderdi.

Gelecekteki MacBook’lar hakkında daha fazla söylenti için haber merkezimizde 2021 MacBook Pro hakkındaki bilgileri okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-patents-keyboard-free-macbook-3803412/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...