mac

‘Jumbo iMac’ Geliştirme Aşamasında – Macworld Türkiye

Bu bahar, eski 21,5 inç modelin yerini alan ve giriş seviyesi iMac’e önemli ölçüde daha fazla ekran alanı getiren yeni bir 24 inç iMac piyasaya sürüldü.

Bloomberg’in Apple uzmanı Mark Gurman (Power On bülteninde) şimdi Apple’ın eski 27 inçlik modelin yerini alması amaçlanan yeni bir iMac geliştirdiğini bildiriyor. Bu da ekran boyutu açısından bahsi yükseltecektir: tam olarak ne kadar büyük bir ekrandan bahsettiğimiz (o buna “jumbo” diyor) görülecektir, ancak muhtemelen en az 30 inç olmasını bekleyebiliriz. Daha iyimser uzmanlardan bazılarına inanılırsa, 32 inç kadar büyük olabilir.

Gurman, “Intel 27in modellerinin yerini alacak daha büyük, yeniden tasarlanmış bir iMac’in yolda olduğuna kesinlikle inanıyorum,” diye yazıyor. “Apple’ın daha küçük modelin ekran boyutunu 21,5 inç’ten 24 inç’e çıkarması, 27 inçlik modelin de bir boyut artışı görebileceğini gösteriyor gibi görünüyor.”

Gurman’a göre, büyük ekran iMac ayrıca Apple’ın tescilli işlemcisinin daha güçlü bir çeşidine sahip olacak, ancak bunun M1X mi yoksa M2X mi olacağı makinenin ne zaman piyasaya sürüleceğine bağlı.

2021’in kalan aylarında piyasaya sürülen Mac’lerin, M1’den daha hızlı ancak mimari olarak hemen hemen aynı olacak olan M1X’i temel alması muhtemeldir; daha radikal bir şekilde yükseltilmiş M2 çip ailesinin 2022’ye kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Gürman’ın, piyasaya sürülmesine bile yakın olmayan temel M2’nin geliştirilmiş bir versiyonu olan ‘M2X’e yaptığı atıf, ilk sözümüz. duydum.

Yeni iMac merkezimizde en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Yeni nesil ortaya çıkana kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iMac fırsatlarını içeren bir derlememizle mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/big-screen-imac-under-development-3806582/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...