iPad

Apple ‘Patent Haklarını İhlal Eden’ Yüz Kimliği Nedeniyle Dava Açtı

Gesture Technology Partners tarafından Teksas’ta Apple’a karşı yeni bir dava açıldı. Apple ürünlerindeki Face ID ve diğer kamera özelliklerinin bir grup patenti ihlal ettiğini iddia ediyor.

Apple Insider tarafından bildirilen dava, Apple’ın mobil kameralarla ilgili beş patenti kasten ihlal ettiğini savunuyor. Tüm bu patentler, fotoğraf ve videoların kilidini açma ve çekme gibi işlevler aracılığıyla “bir kullanıcının akıllı telefonuyla etkileşime girmesine yardımcı olma” yöntemlerini kapsar.

Davaya göre Apple’ın patentlerini ihlal eden özellikleri arasında Face ID, Smart HDR, görüntülerde yüz tanıma ve optik görüntü sabitleme bulunuyor.

Gesture Technology Partners, söz konusu patentlerin mucidi olan Dr. Timothy Pryor tarafından kurulmuştur. Dava, Pryor’un daha önce Apple ile çalıştığını ve şirketin geçmişte ondan patent satın aldığını gözlemliyor.

Dava, jüri önünde yargılanmayı ve Apple’ın tazminat ödemesini istiyor.

Apple, önemsizden ciddiye kadar pek çok davanın hedefi. Geçen yıl bir trilyon dolarlık tazminat talep eden birini rapor ettik; Daha yakın bir zamanda Epic Games, iki şirketin App Store anlaşmazlığı nedeniyle Londra’da Apple’a dava açtı.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/lawsuit-face-id-patents-3801450/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...