iPad

FaceTime Aramaları Nasıl Durdurulur

Son zamanlarda Facetime üzerinden istenmeyen aramalar dalgası oldu. Yabancılardan FaceTime araması aldıysanız, problemde yalnız değilsiniz.

Ben de dahil olmak üzere bazı FaceTime kullanıcıları bilinmeyen numaralardan grup FaceTime aramaları alıyor.

12 Mart 2021 Cuma sabahı bir grup FaceTime araması aldım. On yedi katılımcı daha vardı. Açıkçası cevap vermedim çünkü hemen şüpheliydim, bu yüzden aramanın doğasını bilmiyorum. Ama şüpheli olduğunu biliyordum.

Görünüşe göre yalnız değilim, ama telefonun gündüz geldiği için şanslıydım. Görünüşe göre bazı kullanıcılar gece yarısı yaklaşık yirmi çağrı almış.

Grup görüşmesine dahil olan her kişiyi engelleyerek sorunu çözdük (bunu nasıl yapacağımızı aşağıda açıklayacağız). Bu bizim için sorunu durdurdu, ancak arayanların daha sonra başka bir numaraya geçip tekrar aradıkları bildirildi.

Ne yazık ki, kişi listesinde olmayan kişilerden gelen tüm aramaları engellemeyi mümkün kılan bir FaceTime ayarı yoktur, bu normal telefon görüşmeleri için mümkün olan bir şeydir. (Oku: iPhone’da bir arayan nasıl engellenir.)

Ancak FaceTime’da bir arayanı engellemek mümkündür.

FaceTime’da bir kişi nasıl engellenir

FaceTime’da birini engellemek için şu adımları izleyin:

  1. İPhone veya iPad’inizde FaceTime uygulamasını açın.
  2. Rahatsız edici aramayı bulun. İ simgesine dokunun.
  3. Aramadaki her bir kişinin yanındaki i simgesine dokunun.
  4. Bu Arayanı Engelle’ye dokunun.

Sinir bozucu bir şekilde, kişinin sizinle iletişim kurmak için hangi takma adlarınızı kullandığını görmek mümkün değildir. Ancak, aradığınız rahatsızlığın sizinle iletişim kurmak için FaceTime ile ilişkilendirdiğiniz e-posta adreslerinden birini kullandığının farkındaysanız, bunu ‘FaceTime ile ulaşabilirsiniz’ bölümünden kaldırabilirsiniz.

Bizim durumumuzda iCloud adresimizi kullandıklarını varsayıyoruz çünkü uzun katılımcı listesi tüm iCloud adresleriydi. (Bunların hepsinin adı da Karen idi, bu da bir veri sızıntısı olduğunu gösterebilir). Ayrıca Birleşik Krallık’ta bir dizi telefon numarası da vardı. Toplamda 17 katılımcı vardı.

FaceTime iletişim bilgileri nasıl kaldırılır

FaceTime adreslerinizden birini şu şekilde kaldırabilirsiniz:

  1. Ayarlar> FaceTime’a gidin.
  2. İletişim kurulmasını istemediğiniz herhangi bir iletişim adresi veya numaraya dokunun. Dahil edilmeyeceğini belirtmek için kene / kontrol bu adresten kaldırılacaktır.

FaceTime ayarlarınızdan kaldırdığınız adres aracılığıyla tanıdığınız biri sizinle iletişim kurmaya çalışırsa, size ulaşamayacağını unutmayın.

FaceTime’ı sevmiyorsanız, hizmeti elbette tamamen kapatabilirsiniz, ancak bu kilitlenme ve sınırlı temas dönemlerinde FaceTime birçokları için cankurtaran haline geldi.

FaceTime ile ilgili daha fazla yardım için şunu okuyun:

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...