iPad

iPad 2 Dünya Çapında Eski Olarak Sınıflandırıldı

MacRumors, Mart 2011’de piyasaya sürülen iPad 2’nin artık Apple tarafından dünya çapında “eskimiş” olarak sınıflandırıldığını bildirdi. Bu, Apple ve servis ağının artık iPad 2 modellerinde onarım yapmayacağı veya herhangi bir servis sunmayacağı anlamına gelir.

İPad 2, 2019’da “eski ve eski” listesine alınmıştı, ancak bu, ABD ve Türkiye’de onu eski statüsüne bıraktı ve Apple’ın yaşlı tablette sınırlı servis sunmaya devam ettiğini gördü.

İPad 2, Apple için birçok yönden önemli bir lansman oldu. Tasarım açısından ileriye doğru büyük bir adımdı: İlk iPad modelinden% 33 daha ince ve ilk kez ekran için hem stand hem de koruma görevi gören Smart Cover ile birlikte sunuldu. Apple, birçok teknoloji şirketi gibi, çoğu zaman en büyük tek geliştirmesini, orijinal lansmandaki diş çıkarma sorunlarını çözen ikinci sürümde bir ürün serisinde yapıyor.

İPad 2 aynı zamanda Steve Jobs’un 2011 sonbaharında ölmeden önce tanıttığı son üründü.

Farklı dönemlerdeki teknoloji ürünleri arasında karşılaştırmalar yapmak bazen eğlenceli olabilir. Örneğin iPad 2, maksimum 64 GB dahili depolama alanıyla geldi; en yeni iPad Pro, 30 kattan fazla 2 TB’a kadar sunar. Yeni Pro ayrıca 32 kat fazla RAM, yedi kat fazla piksel, dört kat fazla işlemci çekirdeği ve dört kat hoparlör ile birlikte geliyor.

İPad 2 yine de harikaydı ve yıllarca süren sadık hizmetin ardından ölümünü selamlıyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-2-obsolete-3804890/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...