iPad

Yeni iPad Mini 6 2021 Çıkış Tarihi, Fiyatı, Özellikleri: Son Söylentiler

Yeni iPad Mini 6 2021 çıkış tarihi, fiyatı özellikleri ve son söylentiler

Mart ayında Apple’ın iPad mini’yi en son güncellemesinin üzerinden iki yıl geçecek. Ancak ondan önce daha da uzun bir boşluk vardı: Apple’ın ‘Mart çılgınlığı’ donanım haftasının bir parçası olarak piyasaya sürülen beşinci nesil 2019 modeli, Eylül 2015’ten bu yana Apple’ın en küçük tabletine yapılan ilk güncellemeydi.

İPad mini, kompakt boyutu nedeniyle her zaman bir hayran kitlesine sahipti, ancak 2019 güncellemesinin ardından şu anda piyasada bulunan en iyi değerli iPad oldu, (o sırada) standart iPad’den daha iyi donanımlı ve büyük ölçüde aynı olanlardan daha ucuz ( daha büyük ekranlı olsa da) Hava. Yeni iPad Mini 6 2021

Ancak Apple hayranları asla tatmin olmaz ve şirketin ne zaman piyasaya süreceğini merak ediyorsanız Sonraki iPad mini ve hangi tasarım değişikliklerini, yeni özellikleri ve teknik özellikleri bekleyebileceğiniz, doğru yere geldiniz.

Bu makalede, Apple’ın bir sonraki mini lansmanına işaret eden en ilginç ve güvenilir ipuçlarını – daha büyük bir ekran boyutuna sahip olabileceği öngörüsü dahil – analiz ediyor ve bu ürünün geleceği hakkında spekülasyon yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Çıkış tarihi: Bir sonraki iPad mini ne zaman çıkacak?

Başka bir iPad mini olacak mı? Yeni iPad Mini 6 2021  Evet, öyle düşünüyoruz, ancak ne zaman geleceğini tahmin etmek zor.

iPad’ler, iPhone’ların güven verici bir şekilde düzenli sürüm programına sahip değil ve mini hattın tahmin edilmesi diğerlerinden daha da zor. Apple, iPad mini’lerini yayınladığı zaman:

  • iPad mini: Ekim 2012
  • iPad mini 2: Ekim 2013
  • iPad mini 3: Ekim 2014
  • iPad mini 4: Eylül 2015
  • iPad mini (2019): Mart 2019

Çalışmalardaki anahtar, normalde yeni bir mini Air’in yeni bir sürümüyle birlikte duyurulmasıdır, ancak Apple Eylül 2020’de yeni bir Air’i duyurdu. Yeni iPad Mini 6 2021  Aslında Apple, Eylül 2020’de yeni bir iPad duyurdu, bu yüzden mini iPad 2020’de el değmeden kaldı. Okuyun: iPad Air 2020 incelemesi ve iPad 2020 incelemesi.

Yakında yeni bir mini bekleyebilir miyiz? Evet, Ocak 2021’de bir Macotakara raporuna göre. Macotakara’ya göre Apple yeni bir iPad mini modelinin üretimine başladı ve muhtemelen Mart ayında ilkbaharı piyasaya sürebilir. Apple’ın bir sonraki etkinliğinin Mart ayı için planlanması bekleniyor.

İPad mini üretilmiyor mu?

Bundan şüpheliyiz! 2019 güncellemesinden önce mini hat için işler kötü görünüyordu, ancak Apple’ın en küçük tabletine değer verdiği artık açık. İPad mini 6 olacak mı? Dengede duruyor, ama biz evet düşünüyoruz.

Tasarım: Yeni iPad mini neye benzeyecek?

2019 iPad mini güncellemesinde işler büyük ölçüde muhafazakar tutuldu, bariz nedenlerden dolayı: mini ve Air, 2018 iPad Pro modellerinin radikal, Home düğmesiz tasarımını almış olsaydı, bu çok pahalı cihazları anında yapacaktı. daha az özel.Yeni iPad Mini 6 2021

Artık 2020 iPad Air piyasaya sürüldü ve sadece Ana Ekran düğmesi olmadan tam ekrana geçmekle kalmadı, aynı zamanda Touch ID’yi de koruduğuna göre, iPad mini onun ayak izlerini takip edebilir mi?

İPad mini’nin tasarımının değişeceğine dair söylentiler var. Yukarıda bahsedilen Macotakara raporu birkaç öneride bulunuyor:

  • Cihazın genel boyutunu artırmadan ekran boyutu 7,9 inçten 8,4 inç’e çıkar.
  • Ekran, yeni modelin neredeyse sonuna kadar gidecek – ancak ana sayfa düğmesi kalacaktır (Touch ID gibi).

Yeni özellikler ve teknik özellikler

Spesifik olarak, iPad mini’nin muhtemel rotası, devrim niteliğinde bir revizyondan ziyade nazik ve kademeli bir iyileştirmedir. İşte değiştirmeyi umduğumuz şey.

Genel olarak, bir sonraki iPad mini için özellikleri tahmin ederken, Apple’ın hemen hemen her zaman bunları önce Profesyonellere sunmak isteyeceği, ardından bunları Airs ve minis’e (veya daha sonra yine de) aktarmak isteyeceği unutulmamalıdır. Yani, örneğin, bir mini-LED ekran olası görünmüyor.

Face ID mi yoksa Touch ID mi?

Mini, Ana Ekran düğmesini kaybederse, iPad Air’de olduğu gibi Touch ID büyük olasılıkla yan düğmeye taşınacaktır.

İPad Air’in kazanmadığı halde iPad mini’nin Face ID kazanması kesinlikle pek olası değil. Aslında iPad’de Face ID ile ilgili bazı şüpheler var, çünkü tabletler akıllı telefonlar kadar algılanmıyor – özellikle daha büyük iPad Pro’da, kupanızı kameranın vizörüne sokmak için sık sık masanın üzerine eğilmeniz gerekiyor. Ancak bu, hafif, taşınabilir iPad mini için çok daha az sorun olacak.Yeni iPad Mini 6 2021

Daha büyük, daha iyi ekran

Apple’ı kapsayan birçok deneyime ve doğruluk konusunda iyi bir üne sahip bir analist olan Ming-Chi Kuo, mini ekran boyutunda mevcut 7,9 inç’ten daha fazla atlayacak – aslında sadece güncel değil; Beş iPad mini modelinin tümü 7.9 inç ekrana sahipti – bir yerlerde 8.5 inç ve 9 inç. Bu nispeten okkalı.

Daha önce bahsettiğimiz Macotakara raporu, yeni iPad mini ekran boyutunun, cihazın genel boyutunu artırmadan 7,9 inçten 8,4 inç’e çıkacağını gösteriyor. Bu Kuo’nun öngörüsü kadar büyük değil, ama kesin bir şekilde küçük.

2020 iPad Air’de olduğu gibi True Tone ve Liquid Retina Display de görmek istiyoruz.

Pro tabletlerin ProMotion ekran teknolojisi 2020’de iPad Air serisine ulaşamadı, bu nedenle iPad mini’ye henüz eklenmesi pek olası değil.

Hangi İşlemci?

İPad Air’in bir A14 işlemcisi var, bu yüzden iPad mini’nin de bunu alması uygun görünüyor. Şu anda bir A8 işlemciye sahip, bu yüzden bir A13 yongası bile önemli bir sıçrama olacaktır.

Daha iyi kamera

İPad mini’nin arkasında daha iyi bir kamera almayı umuyoruz – şu anda 8 MP, 2020 iPad Air 12 MP kameraya sahipken.

8MP bile, Mart 2019 öncesinde 5MP’den 8MP’ye sıçradığında büyük bir gelişmeydi.

Öne bakan kamera kesinlikle bir güncelleme alacak: şu anda bu iPad Air’deki 7MP’ye kıyasla cılız bir 1.2MP.

Apple Kalem ve Klavye seçenekleri

Eylül 2020’de iPad Air’e ulaşan harika ikinci nesil Apple Pencil ile uyumluluğun bu nesle gelebileceğinden şüpheleniyoruz.

Apple, özellikle bu küçük aygıt için bir Smart Keyboard Folio tasarlamadığı sürece, iPad mini muhtemelen Bluetooth klavyelerle uyumlu olmaya devam edecektir (daha küçük boyutlu bir klavyenin yazması zor olduğu için muhtemelen düşünmüyoruz).

Yıldırım veya USB-C

2020’de iPad Air’de olduğu gibi, iPad mini’nin şarj için Lightning’den USB-C’ye geçtiğini görebiliriz.

Ses

Apple, 2015’ten beri Pro serisinde sunulan bir şey olan 2019 mini’nin stereosunu dörtlü hoparlöre yükseltebilir.

Daha fazla bilgi

Bu, yeni iPad mini söylentileriyle ilgili kılavuzumuzu tamamlıyor. Bununla birlikte, mevcut ürün yelpazesi hakkında somut gerçekleri duymayı tercih ediyorsanız, iPad satın alma kılavuzumuza ve En İyi iPad fırsatlarının toplanmasına bir göz atın.

Mevcut mini modelin derinlemesine analizi ve testi için iPad mini (2019) incelememizi okuyun.

Apple’ın 2021’de neleri piyasaya süreceği hakkında daha fazla bilgi için şunu okuyun: 2021’de çıkacaklara dair yeni Apple ürünleri kılavuzu

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-mini-6-release-date-3696037/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...