iPad

iPad’ler 2022’ye Kadar OLED Ekranlarını Almayacak

DigiTimes’ın en son raporuna göre, 2021 için yeni iPad Pro’nun bir işlemci yükseltmesi (potansiyel olarak bir M1 yongası veya eşdeğeri) alması, ancak ekranda önemli bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor. Sitenin kaynaklarına göre Apple, iPad serisini 2022’den itibaren OLED ekranlarla donatmanın yollarını araştırıyor, iPad Air ile başlayacak ve Pro modelleri daha sonraki bir tarihte takip edilecek.

DigiTimes’a göre, Apple 2021’in dördüncü çeyreğinde üretime başlamak istiyor ve yeni cihazın 2022’nin ilk yarısında piyasaya çıkması bekleniyor. Bu, iPad Air’in art arda yükseltmeleri arasında kabaca bir buçuk yıl anlamına geliyor. Apple’ın Air’i en son Eylül 2020’de güncellediği göz önüne alındığında.

OLED, 15 inç ve 17 inç ekran köşegenlerine sahip gelecekteki MacBook’lar için de düşünülebilir.

Bu noktada bir dereceye kadar ihtiyatlı davranmalıyız, çünkü DigiTimes’ın Apple ürünleriyle ilgili tahminlerinin güvenilirliği açısından sınırlı bir sicili vardır. Ve şu anda Apple’ın tabletleri için mikro-LED ve mini-LED araştırdığını öne süren çelişkili söylentiler var.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo haklıysa ve Apple, iPad veya MacBook’lardan bahsediyor olsak da, 2021’de mini-LED teknolojisine sahip ilk cihazları piyasaya sürüyorsa, üreticinin neden bir yıl sonra bu teknolojiyi uygulayacağı belli değil. karşılaştırılabilir görüntü kalitesiyle çok daha fazla enerji tüketir.

Bunu kim doğru anladıysa, gerçeği yakında öğrenmeliyiz. Yeni iPad Pro’nun 2021 Mart veya Nisan aylarında bir Apple bahar etkinliğinde görücüye çıkması bekleniyor.

Macwelt’

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...