Yazılım

Apple Bir Sonraki macOS Güncellemesinin Adına İpucu Verdi

Apple, 2013’te macOS sürüm adlarının kaynağı olarak büyük kedilerden Kaliforniya önemli noktalarına geçtiğinde (Mountain Lion with Mavericks’i takip ettiğinde), şirket kendi ülkesinde birçok farklı konum için ticari marka koruması başvurusunda bulunarak önceden plan yaptı.

Apple’ın o zamandan beri Sierra, Mojave ve en yakın zamanda Monterey gibi sonraki macOS sürümlerinde kullandığı bu ticari markalardan bazıları. Diğerleri – Rincon gibi – ve artık bir yazılım markası olarak kullanma hakkına sahip değiller.

Apple’ın hâlâ sahip olduğu, ancak henüz bir sistem güncellemesi haline gelmemiş olan bu orijinal partinin kalan tek ticari markası, muhtemelen Mammoth Lakes kayak merkezine atıfta bulunan Mammoth’tur (görünüşe göre “hiçbir şekilde” asla uzak değildir”). Sierra Nevada dağları. 9to5Mac, Apple markayı canlı tutmaya devam etti ve şimdi beşinci kez yeniledi.

Tabii ki, Apple henüz ticari markasını oluşturmadığı başka bir yere dayalı olarak tamamen yeni bir isim bulabilir. Ancak şimdilik macOS 13’ün Mammoth olarak adlandırılması muhtemel görünüyor. Bu da çok büyük bir güncelleme olabileceğini gösteriyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macos-mammoth-3811714/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...