Yazılım

Mac Kullanıcıları Safari 15 İle İlgili Ciddi Sorunları Bildiriyor

Daha önce iOS 15 ve iPadOS 15’te bir dizi can sıkıcı hata bildirmiştik. Şimdi, yakın zamanda macOS Catalina ve Big Sur için piyasaya sürülen ve bu yıl içinde piyasaya çıktığında macOS Monterey’in bir parçası olacak Safari 15 hakkında benzer raporlar geliyor. .

MacRumors’a göre, Target ve Walmart’ın web siteleri de dahil olmak üzere, güncellenen tarayıcıya belirli siteleri yüklerken sorunlar var. Bir süre sonra, bir sorun oluştuğunu söyleyen bir hata mesajı belirir.

JavaScript’i devre dışı bırakmak bu sorunu çözebilir: Tercihler > Güvenlik’e gidin ve JavaScript’i Etkinleştir’in işaretini kaldırın. Ama bu açıkçası kendi dezavantajlarını da beraberinde getiriyor.

Ayrıca, aşağıdaki klipte gösterildiği gibi, Safari çökmeden YouTube sayfalarına yer işareti koymak mümkün değil:

Video, Safari 15 kullanıcılarına YouTube videolarına ayrılmış bir yer imi klasörü oluşturmalarını ve ardından sayfaları Safari’nin kenar çubuğundaki bu klasöre sürüklemelerini öneren bir geçici çözüm sunuyor. Ancak bu, en azından söylemek gerekirse, optimal altı performanstır.

Sorunların gelecekteki bir güncellemede çözüleceğini umuyoruz (geldiğinde, Mac’te macOS nasıl güncellenir), ancak çoğu kişi, uzun bir yoğun beta testinin ardından Apple’ın yazılımında nasıl bu kadar çok hata olabileceğini merak ediyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/issues-safari-15-3808936/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...