Yazılım

MacOS Big Sur 11.3’te Neler Var: İlk Beta Yayınlandı


screenshot

Apple, macOS Big Sur 11.3’ün ilk yayın öncesi beta sürümünü kayıtlı geliştiricilere ve diğer beta test uzmanlarına yayınladı.

Yeni özellikler açısından pek bir şey sunmayan ancak bir dizi önemli güvenlik güncellemesi içeren Big Sur 11.2’nin piyasaya sürülmesinin hemen ardından haberler sıcak geliyor.

Ayrıca iOS 14.5’in bir beta sürümü var. Daha fazla bilgi için iOS 14.5’te Neler Var’ı okuyun.

Big Sur 11.3 özellikleri

Apple, aşağıdaki yeni özelliklerin dahil edileceğini açıkladı.

Geliştirilmiş Safari özellikleri – Başlangıç ​​Sayfası daha özelleştirilebilir olacak. Kullanıcılar, özelleştirme kontrolleri ile bölümleri yeniden düzenleyebilecekler. Ek olarak, yeni uzantı türleri, geliştiricilerin yeni sekme sayfasında görünebilecek özellikler için uzantılar oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca, geliştiriciler için konuşma tanımayı web sayfalarına dahil edebilmeleri için yeni bir Web Konuşma API’si de olacak.

Mac’teki iOS / iPadOS uygulamaları – iPhone ve iPad uygulamaları M1 Mac’lerde geliştirilecektir. Örneğin, iPadOS uygulamaları daha geniş bir pencereyle başlayacak ve iOS ve iPadOS uygulamalarında dokunma yerine kullanılacak klavye komutlarına erişim sunan yeni bir tercih bölmesi mevcut olacak.

Hatırlatıcılar – MacOS Big Sur 11.3 güncellemesinin ardından Hatırlatıcıları çeşitli kriterlere göre kolayca sıralayabileceksiniz. Kullanıcılar ayrıca herhangi bir liste içinde Hatırlatıcıları manuel olarak yukarı ve aşağı taşıyabilir. Güncelleme ayrıca Hatırlatıcıların yazdırılması için destek sağlayacaktır.

Apple Müzik – Apple Music iyileştirmeleri, kişisel karışımları ve çalma listelerini bulma sürecini basitleştirmesi gereken bir Sizin İçin Yapılmış Kitaplık kısayolunu içerecek. Ayrıca Şimdi Dinle seçeneği, ilgi alanlarınıza göre yaklaşan ve canlı özel etkinlikler sunacaktır.

Apple Haberleri – Apple, abonelerin dergilere ve gazetelere hızlı bir şekilde erişmesine yardımcı olmak için yeniden tasarlanmış bir News + Tab sunuyor. Ayrıca, indirilen sorunları yönetme sürecini de basitleştirecektir.

Oyun kumandası desteği – Mac kullanıcıları bu güncellemeyi yüklediklerinde, PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S oyun denetleyicileri için destek dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliğe erişim elde edecekler.

Big Sur 11.3 çıkış tarihi

MacOS Big Sur 11.3’ün son sürümü muhtemelen Mart ayı sonunda kamuoyuna açıklanacak. Bundan kısa bir süre sonra, yaz aylarında WWDC 2021’de duyurulacak olan bir sonraki büyük güncelleme olan macOS 12’yi duyacağız.

Yeni güncellemenin test edilmesine katılmak istiyorsanız, Apple’ın beta yazılım programına kaydolabilirsiniz. MacOS’in yeni sürümlerine ek olarak iOS, iPadOS, tvOS ve watchOS’in gelecek sürümlerini de test edebileceksiniz.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macos-big-sur-113-3801291/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...