Apple

Apple Araba Hakkında Rüya Görmeyi Bırakma Zamanı

Doug Field teslim etmek için kullanılır. Birkaç büyük şirkette sağlam bir sicili var. Field, son on yılda Tesla Model 3’ün geliştirilmesine öncülük etti ve bu hiç de fena bir başarı değil.

Field 2018’de Apple’a döndüğünde (2008’de şirkette daha önce görev yapmıştı), birçok kişi tarafından gizemli – ve Apple tarafından onaylanan – Project’in bulunduğu departman olduğuna inanılan “özel projeler” departmanının başına geçmekti. Titan araba projesi şekilleniyordu.

Dışarıdan bakıldığında görüntü netti. Field, Tesla için Model 3 ile yaptığını Apple’ın araba projesi için yapacaktı.

Ama şimdi yine Apple’dan ayrıldı: Field kısa süre önce Ford’da bir iş bulmak için şirketten ayrıldı. Yeni görevleri arasında, 1987 yılında profesyonel kariyerine başladığı eski otomobil şirketini yeni, dijital seviyelere taşımak yer alıyor.

Ford için prestijli bir randevu, ancak Apple için, dünyanın görmesi için halka açık bir şekilde gerçekleştirilen bir bağırsak yumruğundan başka bir şey değil.

Apple’ın otomobil projesindeki en önemli isim, bunun yerine Ford’da bir işe girmeyi seçtiğinde (ve bu, diğer kıdemli çalışanların ayrılmasının ardından), soru işaretleri ortaya çıkmaya başlar. Geleneksel, eski tarz bir otomobil devi olan Ford bile geleceğe dönük bir proje yöneticisi için Apple’dan daha çekiciyse, Project Titan’ın herhangi bir özü var mı?

Apple hiç araba çıkaracak mı?

Apple, gezinmesi zor olduğu iyi bilinen bir pazar olan otomobil pazarına gerçekte ne getirmeyi amaçladı? Apple hiç araba yapmak istiyor mu? Yapabilir mi?

Ve hepsinden önemlisi, Apple bunca yıldır ne yaptı? Apple’ın araba projesini 2014’te raporlamaya başladık ve o zamandan beri önemli hiçbir şey açıklanmadı.

Hayal kırıklığının bir kısmı, Apple’ın isterse bir araba teslim etmek için çok fazla şansı olması. Doug Field’ın önderliğinde. Yerleşik otomobil şirketlerinin yardımıyla. Tesla bile yardım edebilirdi.

Apple’ın nakit toplamak için kendi kasasından daha ileri gitmesine gerek olmadığı için şanslı, çünkü hiçbir risk sermayedarı bir araba projesine yatırım yapmak istemez. Yedi yıl geliştirme süreci, sürekli personel değişimi ve yönetim değişikliklerinden başka bir şey üretmedi.

Yakında önünde Apple logosu olan bir arabayı park edebilmeyi dört gözle bekliyorsanız, başka bir şey için alışverişe başlamanın zamanı geldi.

Project Titan’dan geriye kalan tek şey moloz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/stop-dreaming-apple-car-3808491/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...